logo
logo
Esileht
Uudised
Seitsme mere kuningas: põnevad ja vähemtuntud faktid Aquamani kohta
21/09/2023

Seitsme mere kuningas: põnevad ja vähemtuntud faktid Aquamani kohta

Kui „Aquaman“ tõestab üht, siis seda, et kõik superkangelased ei pea hüppama kõrgetest hoonetest alla ja tõstma autosid, et olla köitvad. Tänu Jason Momoa karismale on see DC film üks kõigi aegade edukaimaid filme ning on pannud paljud fännid otsima netist huvitavat informatsiooni Arthur Curry (Aquamani kodanikunimi) ja tema veealuse maailma kohta.

Koomiksid pakuvad küll kõiki vastuseid, mida sa võiksid vajada, kuid kui sa oled liiga hõivatud või laisk, et neid läbi lugeda, siis oled jõudnud õigesse kohta!

Siin on nimekiri põnevatest Aquamani faktidest, mis kindlasti kustutavad sinu janu Atlantise sisu järele. Sukeldu sisse!

Ta oli “neetud” blondide juustega

Aquaman on Atlantise kuninganna laps, kuid tema blondid juuksed tegid temast avalikuse jaoks vaenlase, sest atlantislaste kultuuris on sellise juuksevärviga seotud needus. Sel põhjusel jäeti vaene beebi Aquaman korallrahule.

Lõpuks päästsid ja kasvatasid ta üles loomulikult delfiinid, kuni ta kohtus majakavahi Arthur Curryga (kas märkate sarnasust), kelle abil õppis ta inimeste kombeid.

Aquamanil on kuri vend

Aquamani ema oli kuninganna, kuid tema isa oli kuri võlur. Seetõttu ei ole üllatav teada saada, et tal on vihavaenlasest poolvend nimega Orm. Koomiksites ei ole Ormil just kõige paremad kavatsused ja lõpuks saab temast Aquamani vastane, sest, noh…vana hea armukadedus.

Tema võimed hõlmavad rohkem kui ainult kaladega rääkimist

Kui sa Aquamanist suurt midagi ei tea, siis on lihtne arvata, et tema peamine supervõime on kaladega suhelda. Kuid superkangelasest pooljumal on palju enamat kui kontrollida. See teeb ta ilmselt potentsiaalsete lihtsalt kalalausuja, sest ta suudab ka mereelu vaenlaste jaoks üsna hirmuäratavaks, arvestades seda, et ta võib ühe käsuga mitu haid ründama saata.

Tema kolmhark ei ole ainult aksessuaar

Aquamani Neptuni kolmhark ei ole lihtsalt peen aksessuaar, mille ta ostis netist, et ta näeks igal pool vinge välja. See ilus relv tuleb ka praktikas kasuks, näiteks saab ta sellega kontrollida ilma, merevoolu ja palju muud. Sellel on ka esteetiline eesmärk, sest see esindab kangelase kuninglikku verd ja tema üldist olemust.

Ta ei olnud esimene veealune superkangelane

Veel üks põhjus, miks DC jääb Marvelile alla! Aquaman ei olnud esimene veealune superkangelane, kes koomiksimaailma astus. Marveli universumis ilmus 1939. aastal kangelane nimega Namor the Sub-Mariner. Ta oskas hingata nii maismaal kui ka vees ning oli ka üsna osav natsidega võideldes.

Aquamani roll oli alati mõeldud Jason Momoale

„Troonide mängu“ näitleja oli alati määratud eluks merel ja selle sees! Kuna Jason Momoa on Hawaii päritolu, on teda alati paelunud mereelu ja see on ka põhjus, mis viis ta merebioloogia eriala õppima.

Ta oli esimene superkangelane, kes abiellus.

Aquaman oli üks esimesi superkangelasi, kes ütles “jah”. Koomiksites abiellus pooljumal 1964. aastal oma armukese Meraga. Tol ajal oli enamik superkangelasi oma armastuslugudega veel algusfaasis. Hea töö, Arthur!

Jason Momoa ei olnud nõus „Aquamani“ jaoks õlust loobuma

Arvestades tema tavapärast välimust, on ilmselge, et Jason Momoa ei pidanud Aquamani jaoks nii palju vaeva nägema, et vormi saada. Näitleja pidi küll oma dieeti pisut piirama ja tegema veel mõned kohendused, kuid ühest asjast keeldus ta loobumast – õllest.

Jason nõudis, et ta sellest intensiivsest rutiinist hoolimata iga päev saaks õlut juua, mida tema treener ka lubas. Oleme päris kindlad, et ta oleks ka peale šokolaadikoogi söömist suurepärane välja näinud.

Aquamani tätoveeringud on päris

Siin on põnev filmifakt! Huvitaval kombel on Jason Momoa kätel olevad haihammast kujutavad hõimutätoveeringud päris. Produtsendid otsustasid kasutada neid Aquamani tätoveeringute alusena, selle asemel, et neid digitaalselt kustutada või meigiga katta. Seetõttu on osa tegelase kehakujundusest filmis 100% autentne.

Tema nõrkuseks on…veepuudus

Nagu igal superkangelasel, on ka Aquamanil üks nõrkus. Pooljumal peab vähemalt kord tunnis veega kokku puutuma, muidu ta kukub kokku. Arthur Curry arendas selle “Achilleuse kanna” kuskil koomiksites välja, mille ilmselt lisasid sinna kirjanikud, et ta ei oleks liiga võitmatu.

Siin nad on, kümme vähemtuntud fakti „Aquamani“ ja selle superkangelase uskumatu universumi kohta. Jason Momoa tõi tegelaskuju kindlasti värskelt ja huvitavalt ellu ning me ei jõua ära oodata, mida ta selle põneva ja alahinnatud DC kangelasega edasi teeb.

Vaata seda DC Universumi edukaimat filmi juba sel pühapäeval, kell 19.30, kanalil Go3 Films.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun