logo
logo
Esileht
Uudised
Ropusuuline kaisukaru tahab saada inimeseks: viis staari, kes Tedi teekonnal kaasas käisid
25/04/2024

Ropusuuline kaisukaru tahab saada inimeseks: viis staari, kes Tedi teekonnal kaasas käisid

Seth MacFarlane’i naljafilmi jätk ropusuulisest kaisukarust on täis näitlejate, koomikute, saatejuhtide ja ühe spordi superstaari üllatusesinemisi.

Nagu enamik Seth MacFarlane’i projekte, on ka „Ted 2“ täis viiteid popkultuurile ja kuulsuste cameosid. 2012. aasta menukomöödia jätkuks võitleb MacFarlane’i poolt mängitud kaisukaru selle nimel, et teda saaks valitsuse silmis pidada inimeseks, et ta saaks lõpuks isaks saada. Film toob tagasi Mark Wahlbergi, Jessica Barthi, Sam J. Jonesi ja Giovanni Ribisi esimesest filmist, kuid uutesse rollidesse astuvad ka Amanda Seyfried ja Morgan Freeman ja  see on vaid jäämäetipp „Ted 2“ staarideparaadist.

Paljud filmi cameod on pärit komöödiamaailmast ja on MacFarlane’iga varemgi koostööd teinud, kuid kaasa teevad ka mainekad draamanäitlejad ja sporditegelased. Cameo ehk mõne tegelase põgus ilmumine ekraanile on filmides kaua aega levinud trend. Nendeks võivad olla kuulsad näitlejad, lauljad, ärimehed või filmiga seotud isikud, aga üks asi on alati sama – nad on tavaliselt „peidetud“ väga väikestesse ja seetõttu pea märkamatutesse rollidesse.

„Ted 2“, nagu ka selle eelkäija, on kõhtukrambistav komöödia, kus lisaks huumorile pakub nalja ka paljude cameode absurdne olemus, kuid on ka rolle, mis on käsikirjaga seotud loomulikumalt kui teised. Siinkohal toome välja filmi viis cameot, mis on meie jaoks kõige märkimisväärsemad.

Toidupoe klient – Liam Neeson

Pärast MacFarlane’i eelmises filmis „Miljon moodust Läänes kärvata“ peategelase mängimist, tegi Oscariga nomineeritud Liam Neeson „Ted 2“ filmis väikse rolli. Nimelt mängib Neeson meest, kes küsib Tedilt, kes on ametilt poemüüja, kas tal on lubatud osta karp Trixi hommikuhelbeid, sest „Trix on mõeldud lastele“. See on üks filmi kõige absurdsemaid stseene, sest Neeson siseneb ja väljub filmist lihtsalt selleks, et olla hirmutav äärmiselt triviaalse ostu pärast. On ka lõputiitrite järgne stseen, mis näitab peksa saanud Neesonit, kes tagastab hommikuhelbed poodi vihjates, et tema ost tõi täiskasvanute seas talle probleeme.

Guy – Patrick Warburton

Patrick Warburton ei ole Seth Macfarlane’i maailmaga kursis olevatele inimestele võõras, sest ta annab nii Joe’le hääle joonissarjas „Perepea“ ja tal oli üsna suur roll esimeses „Ted“ filmis. Tema roll jätkufilmis on oluliselt väiksem, kuid ta naaseb tegelasena nimega Guy, et Tedi täbarast olukorrast päästa.

Jutustaja – Patrick Stewart

Sir Patrick Stewart, kes on tuntud oma legendaarse töö poolest nii teatrilavadel kui ka suurel ekraanil, on mõlemas „Tedi“ filmis jutustaja rollis. Stewart toob jutustamisse veidra ja kuiva huumori, mis sobib frantsiisi ideaalselt ning loodetavasti kordab ta seda ka tulevates „Ted“ projektides. Stewart on laenanud oma häält MacFarlane’i animeeritud sarjades „Ameerika paps“ ja „Perepea“. Stewart on uskumatu draamanäitleja, kuid ta võib olla ka väga naljakas ning seda ka „Tedi“ filmid tõestavad.

Tom Brady – tema ise

Esimeses filmis on lühike nali Tedi ja Johni armastuse, Ameerika jalgpalli tagamängija, Tom Brady vastu. Sel ajal mängis Brady New England Patriotsis, nii et filmides, mille tegevus toimus Bostonis, armastati teda huumorisse kaasata. Teises filmis astub ta üles iseendana, kui Ted ja John kavandavad temalt spermat varastada, et just temast saaks Tedi lapse bioloogiline isa. See plaan läheb ilmselgelt tuksi ja Brady peab entusiastliku duo oma majast välja viskama. See on sobivalt absurdne ja kohati rõve hetk filmis, kuid samuti on see üks tähelepanuväärsemaid cameosid.

Jimmy Kimmel ja Jimmy Fallon – nemad ise

Tedi inimeseks saamise kohtuprotsessi ajal on montaaž sellest, kuidas meedia seda lugu üles võtab ja kajastab. Selles montaažis on näha nii Jimmy Kimmelit kui ka Jimmy Fallonit, kes teevad oma saate avamonoloogide ajal Tedi kohtuprotsessi üle nalja. Need on toredad cameod, mis lisavad filmi maailmale autentsust, kuid ei ole tingimata nii šokeerivad või lõbusad võrreldes ennist mainitud cameodega.

Vaata seda humoorikat ning kindlasti mitte lastele mõeldud filmi juba neljapäeval, 25. aprillil, kell 22.00 Go3 Films kanalil.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close