logo
logo
Esileht
Uudised
Naudi Eesti Vabariigi aastapäeva kodumaiste telekanalite seltsis
23/02/2024

Naudi Eesti Vabariigi aastapäeva kodumaiste telekanalite seltsis

Ajal, mil Eesti valmistub tähistama oma iseseisvuspäeva, saavad telehuvilised läbi telepildi sukelduda Eesti rikkaliku kultuuri olevikku ja ajalukku. Oleme kokku pannud 24. veebruari spikri, mida Vabariigi aastapäeval kodumaistelt telekanalitelt vaadata saab. Nimekiri pakub soovitusi Eesti filmiklassikast, kaasaegsetest meistriteostest kuni Vabariigi aastapäeva kontserdini, et süüdata sinu sees olev patriootlikkuse tuli. Liitu meiega, et kogeda Eesti võite, võitlusi ja kestva vaimu olemust.

 

 „Supilinna salaselts“ kell 11.35, kanalil TV3

“Supilinna Salaselts” on armastatud lastekirjaniku Mika Keräneni raamatutel põhinev kogupereseiklus, mis leiab aset suvises Tartus. Filmi peategelased on neli Supilinna last Mari, Sadu, Olav ja Anton, kelle rõõmus argipäev pööratakse pea peale, kui Tartut tabab salapärane mürgitus, mis pooled linna täiskasvanud lasteks muudab. Peategelastel on lahenduse leidmiseks aega vaid 48 tundi. Nii algab pead pööritav teekond vastumürgi poole, mis viib lapsed kõige ootamatumatesse paikadesse nii maa peal kui maa all.

„Kevade“ kell 13.30, kanalil Kanal 2

Sajandi parimaks Eesti mängufilmiks valitud linateos on valminud Oskar Lutsu samanimelise jutustuse alusel, mille tegevus toimub läinud sajandi lõpuaastate Eesti külas. See on lugu ühe kihelkonnakooli laste eluolust õppeaasta kestel, sügisest kevadeni. Paunvere kihelkonnakooli õpilased Arno ja Teele, Toots ja Kiir, Tõnisson ja Imelik kogevad ühe koolitalve jooksul tundeid, mille jälgi nad kannavad terve oma edaspidise elu – tõelisest sõprusest ja esimesest armastusest kuni eneseleidmise ja elusihtide selginemiseni.

 

„Viimne reliikvia“ kell 13.55, kanalil TV3

“Liivimaa parim ratsutaja” Hans von Risbiter tutvub ratsaretkel kauni Agnes von Mönnikhuseniga. Kirik on lahkesti nõus nad paari panema, kui saab endale Risbiterite perekonna valduses oleva Püha Brigitta säilmetega reliikvia. Verepulmaks muutunud pulmapeolt päästab Agnese mitte tema tulevane abikaasa, vaid hoopis vaba mees Gabriel. Peagi on nende kannul klooster, Ivo Schenkenbergi kõrilõikajad ja pruudi suguvõsa. Ülejäänu, nagu teada, on ajalugu.

„Suvi“ kell 15.20, kanalil Kanal 2

Oskar Lutsu „Kevade“ järg „Suvi“ räägib Venemaal mõisavalitseja ametit pidanud Tootsist, kes saabub tagasi armastatud kodumaale, et isa viletsavõitu talu korralikult jalule upitada. Krutskimees Joosep Toots ja hädavares Jorh Adniel Kiir püüavad võita Raja Teele südant ja kätt, ent tujukas peretütar hoiab ise oma saatuse ohje.

„Nimed Marmortahvlil“ kell 15.55, kanalil TV3

Aasta 1918. Euroopa kaardile on sündinud uus riik – Eesti Vabariik. Filmi keskmes on tavalised koolipoisid, kes ei pidanud paljuks minna oma riigi iseseisvuse eest võitlema. Neil tuleb lüüa raskeid lahinguid. Kas saadakse tasuks armastus, isamaa või jäävad neist mälestuseks nimed marmortahvlil?

„Sügis“ kell 17.05, kanalil Kanal 2

Toots, Teele, Kiir, Arno, Tõnisson ja teised on jõudnud küpsesse keskikka. Äsja on lõppenud Vabadussõda ja noor Eesti Vabariik jagab sõjasangaritele tänutäheks talusid. Loomulikult ei mahu rätsepmeister Kiirele pähe, et teda sellest ringist välja jäetakse. Lisaks on kuulsal punapeal küllaga tegemist, et end külarahva kuulujuttude eest kaitsta. Nimelt räägitakse, et Kiir olla oma naise õele tite teinud.

„EV106. Vabariigi aastapäeva kontsert“ kell 18.35, kanalil ETV

Kunstilise juhi Jaan-Eik Tulve sõnul on aastapäevakontsert just niisugune, nagu elu meie ümber – habras, õrn, pühalik, rõõmus, nukker, intiimne, vahel ka valus. Nii elame praegusel ajal üle pingeid, milles me ise ehk otseselt süüdi ei ole, kuid mis meid väga tugevalt mõjutavad. Saame vaid loota, et need ajapikku lahenevad ja sellele on meil kõigil võimalus kaasa aidata – hoides oma kodu, kus on turvaline, hea ning kus inimesed armastavad ja hoiavad üksteist.

„Malev“ kell 19.30, kanalil ETV2

Ajaloolise absurdikomöödia tegevus toimub 13. sajandi alguse Eestis ja Liivimaal, kus Saksa ordu võimsad ning verised väed üritavad siinseid loodusrahvaid allutada ja ristida. Esimene haritud eesti noormees Uru peab leidma tasakaalu eestlaseks jäämise ja eurooplaseks saamise vahel. Selle käigus satub ta sündmuste keerisesse, kus temast sõltub sünnimaa tulevik.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close