logo
logo
Esileht
Uudised
Kaheksa põhjust, miks “Saabastega kass: Viimane soov” on su viimaste aegade parim filmikogemus
22/03/2024

Kaheksa põhjust, miks “Saabastega kass: Viimane soov” on su viimaste aegade parim filmikogemus

Selliste filmidega nagu “Punane pandaplika”, Guillermo del Toro “Pinocchio”, “Merikarp Marcell” ja “Pahalased” osutus 2022. aasta animatsioonifilmide jaoks uskumatuks. Kõigele lisaks sööstis 2022. aasta detsembri lõpus sellesse nimistusse veel teada tuntud surematu kass ja pakkus inimestele ühe tolle aasta parima filmielamuse.

Kui “Avatar: Veetee” tegi tohutuid kassanumbreid, siis “Saabastega kass: Viimane soov“ lendas võrdlemisi vaikselt radari alt läbi. Siiski on palju põhjusi, miks igaüks peaks Kassi hilisemat seiklust vaatama…kas siis lastega või isegi üksi.

Film näeb välja nagu ellu äratatud muinasjutumaal

Üks “Viimase soovi” kõige atraktiivsemaid külgi on selle suurejooneline animatsioon. Kohati meenutab see “Ämblikmees: Uus universum” filmi, kuid see elurõõmu täis uus peatükk „Shreki“ universumis on seni kõige ilusam. Lisaks 3D-animatsioonile kasutatakse selles filmis ka käsitsi joonistatud stseene. Tegelikult näevad mõned kaadrid välja nagu nad pärineksid mõnelt ilusalt maalilt.

Meeleolukad action stseenid

Arvestades, et Kass on tüütu meistervaras, ei ole üllatav, et tema „kaklusstseenid“ on pöörased. Film algab adrenaliinirikka pauguga, mis annab ülejäänud seiklusele tooni, kuidas film edasi hakkab liikuma ja milline on filmi suurejooneline lõpp.

See on esimene Shreki universumi film üle kümne aasta

Kui mõned väiksemad teleprojektid välja arvata, oli Shrekverse enne “Viimase soovi” ilmumist üle kümne aasta seisnud. „Shrek nüüd ja igavesti“ tuli välja aastal 2010…tunned end juba vanana? Kassi uues teekonnas on palju nostalgiat – külalisesitused ja tagasivaated pakuvad originaalfilmide fännidele palju meelelahutust, ja nagu ka ennist mainitud, nostalgiatunnet. Filmis leidub hulganisti „lihavõttemune“, kuid parim maiuspala antakse vaatajale filmi lõpus hõbekandikul kätte.

Naljad kõnetavad kõigis vanuses vaatajaid

Me peaksime ühiskonnana kustutama eelarvamuse, et animafilmid on mõeldud ainult lastele. Jah, “Saabastega kass” uhkeldab rohkelt lastesõbraliku huumoriga, aga animatsioonis leidub ka selliseid nalju, mis jäävad alla 12-aastastele tähele panemata. Perrito on kõhtu krambistavate naerude allikas, samas kui Kassi koomiliselt kirev olemus hoiab kõigil naeratuse näol. See on täiuslik tasakaal, mis aitab muuta filmi nauditavaks kõigile vaatajatele.

Filmi teemad ja õppetunnid on üllatavalt küpsed

Võib-olla suurim põhjus, miks igaüks peaks “Viimast soovi” vaatama, on kuidas see film hirmu ja üksindust käsitleb. Me näeme tegelaste raskuste üksipulgi lahti võtmist, avastades lõpuks, mis teeb elu igaühe jaoks elamisväärseks. Film austab oma kõige olulisemaid sõnumeid, nii et hetked, nagu Kassi paanikahood, tabavad vaatajat õigesse kohta. Kuigi suurem osa seiklusest on komöödia, ei peeta Kassi surelikkusega võitlust kunagi naeruväärseks.

Perrito ja tema taust sulatab su südame

Perrito on kõige armsam abiline, keda sa suudad ette kujutada. Ta on veider, naljakas ja kohutavalt armas. Parim osa on see, et erinevalt teistest liialt positiivsetest kõrvaltegelastest, ei ole teda kunagi liiga palju. Ta varastab oma kuldse südamega terve stseeni, kuid tal on sünge ajalugu, mille ta paljastab kergekäeliselt siis, kui sa seda kõige vähem ootad.

Suur paha hunt on tõeliselt hirmuäratav pahalane

See hunt on suurem, hullem ja hirmsam kui miski, mida me oleme „Shreki“ frantsiisis enne näinud. Tema šokeerivalt sünge olek on kogu Kassi teekonna vältel kohal. Hunt on rohkem kui esmalt silmaga näha ning teda saab kõige paremini mõista pigem kontseptsioonina kui üldise pahalasena, mis teebki ta nii hirmuäratavaks.

Kõrvaltegelastest koosnev plejaad pakub palju meelelahutust

„Saabastega kassi“ nii suurtel kui ka väikestel kõrvategelastel on palju ülesandeid, mida nad filmi ajal peavad täitma. Kitty Siidikäpal, Kuldkiharal ja kolmel karul ning Perritol on oma motiivid ja suur motivatsioon, mis neid oma teekonnal edasi viib. Nende naljatlemine viib alati absurdsete hetkede ja ohtlike olukordadeni, mis hoiab filmi meelelahutuslikuna ka siis, kui Kassi ekraanil ei ole.

Vaata seda meeleolukat kogupere multikat juba laupäeval, 23. märtsil, kell 17.45 kanalil Go3 Films.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close