logo
logo
Esileht
Uudised
Mida aasta kõige hirmsamal kuul vaadata? Siin on Sulle kuraditosin filmisoovitust oktoobrikuuks
13/10/2022

Mida aasta kõige hirmsamal kuul vaadata? Siin on Sulle kuraditosin filmisoovitust oktoobrikuuks

On ilmselt teada-tuntud tõsiasi, et Ameerikas on Halloweeni tähistamine äärmiselt populaarne, kuid see tähtpäev on ka Eestis juba aastaid kanda kinnitanud. Traditsiooniliselt kantakse Halloweeni ajal hirmsaid maske ning kostüüme, mistõttu annab see päev oktoobrile justkui hirmsa kuu kuvandi. Puud hakkavad aina rohkem raagu minema, õhtud lähevad aina pimedamaks ja kõledamaks ning miskipärast soovivad inimesed seda tumeduse tunnet ka endale koju tuua, kui vaadatakse õhtuti telerist hirmsaid filme, et õudusjudinaid tekitada. Oleme kokku pannud kataloogi kuraditosinast õudusfilmist, mida õudukafännid sel kuul TV3 Film kanalilt vaadata saavad. Toome järgneval kolmel nädalal teieni õudusfilmide valiku, mille hulgast leiab õudsaid ja veel õudsamaid filme. Kes julgeb, see vaatab…

„Doktor Uni“. Eetris 14. oktoober kell 21.00

„Doktor Uni“ on 2019. aasta Ameerika õudusfilm, mille kirjutas ja lavastas Mike Flanagan. Film põhineb 2013. aasta samanimelisel Stephen Kingi romaanil ja on järg Stanley Kubricku filmile „The Shining“ (1980). Nüüdseks täiskasvanud Dan Torrance pole siiani sellest üle saanud, mis temaga lapsena Overlooki hotellis juhtus. Tema elu pöörab pea peale kohtumine noorukese Abraga, kel on samasugune üleloomulik võime nagu Daniligi ehk nähtus nimega hiilgus. Dan otsustab Abrat kaitsta The True Knoti julmade liikmete eest, kes kasutavad surematuse saavutamiseks eelnevalt mainitud hiilgust. Nüüd peab Dan silmitsi seisma nii oma tegelike võimetega kui ka oma kõige jubedamate hirmudega.

„Põgenemistuba“. Eetris 15. oktoober kell 01.50

„Põgenemistuba“ on 2019. aasta Ameerika psühholoogiline õudusfilm, mille režissöör on Adam Robitel ning stsenaristid Bragi F. Schut ja Maria Melnik. Filmi peaosades on Taylor Russell, Logan Miller, Deborah Ann Woll, Tyler Labine, Nik Dodani, Jay Ellis ja Yorick van Wageningen. „Põgenemistoas“ saame jälgida gruppi inimesi, kes saadetakse navigeerima surmavatesse põgenemistubadesse. Kuus võõrast satuvad nende kontrolli alt väljunud olukorda ning peavad kavalusega väljapääsu leidma või surema.

„Annabelle tuleb koju“. Eetris 15. oktoober kell 21.00

„Annabelle tuleb koju“ on 2019. aasta Ameerika õudusfilm, mille kirjutas ja lavastas Gary Dauberman. Linateos on järg 2014. aasta filmile „Annabelle“ ja 2017. aasta filmile „Annabelle: loomine“ ning „Kurja kutsumise“ universumi seitsmes osa. Demonoloogid Ed ja Lorraine Warren tahavad, et Annabelle ei tekitaks rohkem kaost, seega viivad nad nuku omaenda koju lukustatud tuppa. Ta pannakse ohutult püha klaasi taha ja teda lastakse preestril õnnistada. Kuid ees ootab kohutav õudusteöö, kui Annabelle äratab toas peitunud kurjad vaimud, kes võtavad sihikule Warrenite 10-aastase tütre Judy ja tema sõbrad.

„See: teine peatükk“. Eetris 16. oktoober kell 21.00

„See: teine peatükk“ on 2019. aasta Ameerika õudusfilm, mille režissöör on Andy Muschietti ja stsenaariumi autoriks on Gary Dauberman. „See“ (2017) järg on teine osa Stephen Kingi 1986. aasta romaanist „It“, mis hõlmab peamiselt raamatu teist poolt. Sündmuste tegevus toimub 2016. aastal, 27 aastat pärast esimese filmi sündmusi, ning selle loo keskmes on Luuserite klubi. Nüüdseks täiskasvanud lapsepõlvesõbrad on juba ammu oma teed läinud. Kuid kui inimesed hakkavad kaduma, kutsub Mike Hanlon teised kokku viimaseks võitluseks. Mineviku kogemustest traumeerituina peab Luuserite klubi vallutama oma sügavaimad hirmud, et hävitada kuju muutev Pennywise kes on nüüd võimsam kui kunagi varem.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun