logo
logo
Esileht
Uudised
Kiirelt rikkaks müügitööga?! Viis müüti müügitööst, mis vajavad kukutamist!
09/05/2024

Kiirelt rikkaks müügitööga?! Viis müüti müügitööst, mis vajavad kukutamist!

Müügitöö on üks nendest ametitest, mille ümber tiirlevad mitmed eelarvamused ja müüdid, kuid tegelikkuses avaneb selle valdkonna mitmekesisus ja -tahulisus alles põhjalikumal vaatlusel. Müügitöö pole pelgalt lihtne protsess, kus toode või teenus vahetab omanikku, vaid see kätkeb endas laia spektrit oskusi, omadusi ja strateegiaid. Toome teieni viis müüti müügitöö kohta, mille ka koheselt kukutame.

Müügitööd sobib tegema ainult väga jutukas inimene

Üks levinumaid müüte müügitöö kohta on see, et edukaks müügimeheks või -naiseks saamiseks peab olema äärmiselt jutukas ja ekstravertne isiksus. Tegelikkuses on müügitöö primaarne osa pigem suhtlemisoskuste mitmed aspektid kui lihtsalt jutukus. Kuigi jutukus on selles ametis väga oluline, on sama tähtsad ka kuulamisoskus ja empaatiavõime. Müügitöö edukus ei seisne ainult enesekindlas jutustamises, vaid ka võimes tõeliselt kuulata kliente ning aru saada, mida klient päriselt tahab. Seega on oluline teadvustada, et tõeliseks müügispetsialistiks saamisel on vajalik tasakaal aktiivse suhtlemise ja klientidega kontakti loomise vahel.

Müügitöö on ainult toote müümine

Teine levinud müüt on see, et müügitöö piirdub ainult toodete müümisega. Tegelikkuses hõlmab see töö palju enamat, kui pelgalt müügitehingute sõlmimist. Müügitöös tuleb luua suhteid klientidega ja arendada pikaajalisi sõprussuhteid. On oluline tähele panna, et edukaks müügitöötajaks saamisel on võtmetähtsusega kliendi usalduse võitmine, mis ei sõltu ainult tehingute arvust, vaid ka sellest, kuidas klient tunneb end suhtluses ettevõttega. Lihtsalt öeldes, pelgalt “pähe määrimisega” ei jõua müügitöös kaugele ja seega on oluline keskenduda pikaajalisele suhtele klientidega, isegi siis, kui see ei vii otsekohe tehinguni.

Edukaks müügimeheks saamiseks peab olema sündinud müügitalent

Väga levinud müüt on see, et müügitöö on midagi, milles saavad edukad olla ainult need, kellel on kaasasündinud andekus. Tegelikult on müügitöö oskus, mida saab õppida ja pidevalt arendada. Edukaks müügimeheks saamisel on vajalik pidev eneseareng, õppimine ja praktika. Teatud isikuomadused võivad töö tegemisel kaasa aidata, kuid ilma pühendumise ja järjepideva tööta ei pruugi see edu tagada.

Müügitöös on tööpäevad väga pikad ja rasked

Tihti arvatakse, et müügitööga kaasnevad pidevalt väga pikad tööpäevad, mis võtavad ära väärtusliku aja pere ja hobide jaoks. Tegelikkuses on müügitöös esmatähtsal kohal ajaplaneerimine, tänu millele on võimalik väga edukalt oma aega ja ressursse tõhusalt hallata ning luua tasakaalu töö ja isikliku elu vahel. Lisaks on tänapäeval enamus töökohtades võimaldatud ka kaugtöö ja väga paindlikud töötingimused, mis võimaldavad töötajatel oma aega veelgi paremini planeerida ja kohandada vastavalt nende individuaalsetele vajadustele. Seega ei tähenda müügitöö tingimata pikki ja aeganõudvaid tööpäevi ilma vabaduseta, vaid pigem võimaldab see töötajatel oma töö- ja isiklikku elu tasakaalus hoida.

Müügitöö on lihtne ja kiire viis rikkaks saada

Viimaseks levinud müüdiks on see, et müügitöö on väga lihtne ja kiire viis rikkaks saada. Tegelikult on müügitöö nõudlik ning nõuab pidevat enesearengut. Edukas müügitöö nõuab aega, järjepidevust ja vaeva enne, kui saavutatakse suur edu. See muidugi ei tähenda, et müügitööga ei ole võimalik edukaks saada – pigem on see pikaajaline investeering, mitte kiire ja lihtne tee rikkuseni. Müügitöö võib küll viia suurema sissetulekuni, kuid see eeldab tavaliselt tõsist panustamist ning kannatlikkust enne märkimisväärsete tulemuste saavutamist.

Kui soovid liituda Home3 ja Go3 müügitiimiga, siis saada oma CV või lühitutvustus aadressile cv@home3.ee või kandideeri läbi CV Keskuse.

 

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close