logo
logo
Esileht
Uudised
Kuidas on legendaarne õudusfilm “Vimm” 16 aasta jooksul muutunud?
29/04/2022

Kuidas on legendaarne õudusfilm “Vimm” 16 aasta jooksul muutunud?

Arvatavasti olete tuttav 2004. aasta USA film nimega „Vimm“ (ingl The Grudge). Õudusfilmide fännid kindlasti teavad. Need, kes ei tea, siis olge mureta, teeme teile lühikese sissejuhatuse ja eelvaate „Vimm“ frantsiisi. USA „Vimm“ ei ole tegelikult originaalfilm, vaid jäljendus 2000. aasta Jaapani õudusfilmist „Ju-On“.

2020. aastal naases kinolinadele „Vimm“, kuid 2004. aasta samanimelise filmi reboot. Film räägib ühest „needusest“, mis inimesi „haarab“ momendil, mil nad sisenevad Pennsylvania osariigis asuvasse majja, aadressiga 44 Reyburn Drive, Cross River.

See film ei saanud eriti head vastukaja ei kriitikutelt ega publikult, kuid see ei tähenda ilmtingimata, et see film halb oleks. See on kõigi enda otsustada. Võtsime mõlemad USA „Vimm“ filmid ette ning vaatame, kuidas 2004. aasta ja 2020. aasta filmid omavahel erinevad või isegi sarnanevad.

Tegemist on rebootiga, mitte nii-öelda teise osaga.

Režissöör ja filmi kirjutamismeeskond otsustasid üsna varakult, et valmib „Vimm“ reboot ning kahjuks mitte algse filmi järg, nagu paljud fännid lootsid. Fännidel ei olnud küll probleemi sellega, et tegemist on rebootiga, vaid sellega, et peaaegu kõik asjad algsetest filmidest ja originaalsarjast, mida fännid lootsid uues filmis näha, olid nii-öelda aknast välja visatud. Seega, tegemist oleks võinud olla sama palju „Vaimude väljaajaja“ (ingl Exorcist) järjefilmiga kui „Vimm“ rebootiga. Kui konteksti ja ajalugu ei teaks, siis oleks see tavavaataja jaoks järjekordne Hollywoodi õudusfilm.

Sama ajajärk, sama lugu

Sarnaselt 2004. aasta filmile, on filmil mitu süžeeliini. Filmis tutvustatakse perekondi Spencer, Lander, Matheson ja Muldoon ning vaataja saab nende lugudega kaasas käia. „Vimm“ (2020) toimub kolmel erineval ajaperioodil – lugu leiab aset 2006. aastal, mil leseks jäänud detektiiv Muldoon satub uurima salapärast juhtumit, mis hõlmab maja, kus on toimunud varasemad kuriteod.

Film jooksul näidatakse vaatajale tagasivaateid eelmistest kuritegudest, mis leidsid aset 2004. ja 2005. aastal, Cross Riversi nimelises linnas, aadressiga Reyburn Drive 44 majas. Ilmselge seos varasemate „Vimm“ filmidega on see, et ka need toimusid 2004. ja 2006. aastal, asetades 2020. aasta „Vimm“ filmi sündmused umbes samasse aega. Filmi sisu on jäänud ka samaks: kohutava surma tõttu võtab ühe maja üle needus ning see needus mõjutab kõiki, kes majja sammud seavad.

Mõned filmistseenid on ka kopeeritud 2004. aasta filmist. Näiteks stseen, mil filmi „pahalane“ Kayoko „abistab“ peategelast duši all pestes, kuid seekord on pesus olevaks inimeseks Peter Spencer.

Film on saanud küll vastakaid arvamusi nii fännidelt kui ka kriitikutelt, kuid nagu me teame, oma silm on loomulikult kuningas. Seega, seadke ennast reede õhtuks teleri ette, sest kell 21.00 saate te ise TV3 Film kanalilt vaadata 2020. aasta filmi „Vimm“.

 

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun