logo
logo
Esileht
Uudised
Kas aastatetagune filmivalem suudab veel inimeste meelt lahutada?
26/08/2022

Kas aastatetagune filmivalem suudab veel inimeste meelt lahutada?

Peale 10 aastat ootamist, naasis 2019. aastal kinoekraanidele „Tere tulemast Zombimaale” järg, kus olid esindatud kõik esimesest osast tuttavad osatäitjad ning ka kaameratagune loovmeeskond – režissöör Ruben Fleischer ning stsenaristid Rhett Reese ja Paul Wernick, kes on kõik tuntud selle poolest, et nad on seotud Marveli filmidega nagu “Venom” ja “Deadpool”. Algne plaan vändata zombifilmist seriaal kukkus aga läbi ning vaatajate ette toodi „Tere tulemast Zombimaale 2“. Niisiis, kas kümme aastat produktsioonis olnud film jääb aastate tagust valemit kasutades ka värskeks?

„Tere tulemast Zombimaale 2“ viskab meid kohe zombivõitluse keerisesse, mil Columbia logo ärkab mõnes mõttes zombina ellu ning seejärel viib film meid järjekordsesse Metallicaga vürtsitatud zombide vastu võitlevasse pealkirjaseeriasse. Tundub, et selles filmis on tegevushetkede vahel pikemad lõigud kui esimeses, kuid filmis on paar silmapaistvat hetke.

Peategelased Columbus, Tallahassee, Wichita ja Little Rock on koos olnud kümme aastat, kuid on kõik sellised nagu me neid mäletasime – vaid vanemad. Little Rockist on kasvanud noor naine ning nüüd tunneb ta, et samade inimestega koos olemisest ja zombide tapmisest enam ei piisa ning otsustab seetõttu pesast välja lennata, et maailma avastada. Kui ta aga koos hipiga ära jookseb, asub tema perekond teda otsima patsifistlikust kogukonnast nimega Babylon. Samal ajal peavad Columbus ja Wichita, kes on olnud suhtes alates esimese filmi lõpust, tegelema keerulise perioodiga, mil nad arutavad, kas nad peaksid enam koos olema. Ja Tallahassee… noh, ta tahab lihtsalt saada aasta zombitapmise tiitlit.

Kui aga võrrelda filmi esimese osaga, on antud ekraniseeringus rohkem tegevust ja ka tegelasi, kuid oma põhiolemuselt on järg ikkagi lihtne roadtripi lugu, mis on vürtsitatud mõnusa huumoriga. „Tere tulemast Zombimaale 2“ on järg, milles on säilinud tegelaskujude algupärane olemus ja nad suudavad endiselt vaatajat naerutada.

Loovmeeskonnas tegutsevad Reese ja Wernick proovisid kirjutada tegelastele lõbusama dialoogi ning järje loomisesse panustas ka Dave Callaham. Näiteks on rõõm vaadata, kuidas Columbus ja Tallahassee üksteisega nalju põrgatavad. Emma Stone suutis seekord olla naljakam Wichita rollis, tegeledes armukolmnurgaga, millesse ta sattus Columbuse ja ähmastunud Madisoniga. Temast rääkides annab Madisoniks kehastuv Zoey Deutch põhjust naermiseks rohkem kui keegi teine selles filmis.

Selleks, et neid silmapaistvaid hetki ise kogeda, seadke end TV3 Film kanali lainele juba sel reedel, sest keskööl saate vaadata zombidest ja verest tulvil ning komöödiaga vürtsitatud mängufilmi „Tere tulemast Zombimaale 2“.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun