logo
logo
Esileht
Uudised
Home3 Tartu müügitiimi juht Ragnar tuli Eesti meistriks karates!
17/11/2021

Home3 Tartu müügitiimi juht Ragnar tuli Eesti meistriks karates!

Teleteenuse pakkuja Home3 kollektiivis on palju tublisid ja huvitavaid inimesi. Üks neist on ka Home3 Tartu müügitiimi juht Ragnar, kes tuli äsja 2021 a Eesti meistriks karates! Ragnar räägib meile täna spordist, tööst ja nende seotusest.

Karated tahtis Ragnar teha juba lasteaiast saadik, kuid kahjuks tema vanemad nii noorena sellese hästi ei suhtunud. Seetõttu hakkas ta karatega iseseisvalt tegelema teismelisena ja pärast pikka ootamist eriliselt suure kirega. Ragnarist sai üpris edukas noorsportlane, kes leidis isegi mõned sponsorid. Karatega on ta nüüdseks tegelenud ligikaudu 12 aastat ning on selle aja jooksul Eesti meistrivõistlustelt saanud mitmeid hõbemedaleid ja kolmandaid kohti. Esikoht õnnestus võita siiski alles nüüd, 2021. aastal.

Mida on vaja eduks?

Ragnari arvates peab paika reegel, et oma riigi parimaks saab umbes 5000 tundi harjutades ning maailma tippu viib 10 000 tundi sihipärast tööd. Ragnar käib karate trennis minimaalselt kolm korda nädalas ja soovitab südame tugevdamiseks ka jooksmas käia. Samas rõhutab ta, et kõrgete kohtade võitmiseks peab ka vaim tugev olema.

„Võistlustel oleme tihti füüsiliselt samaväärsed, aga määravaks saab see, mis toimub võitluse ajal kahe kõrva vahel,“ tunnistab ta. Edu saavutamiseks tuleb ka seada konkreetsed eesmärgid ning neid pidevalt silme ees hoida. Ragnar pani oma eesmärgi paberile kirja juba 2019. aasta lõpus ning kordas seda tihti pooleteiseaastase ettevalmistuse jooksul kuni tuli oktoobris Eesti meistriks karates üle 84 kg meeste hulgas.

Milline on kõige keerulisem kahevõitlusala?

Ragnar on karate kõrvalt proovinud ka mitmeid teisi kahevõitlusalasid nagu poks ja kikkpoks ning sportlikku vabavõitlust ja brasiilia jiu jitsut, kus on lubatud maasvõitlus, kägistused ja lukud. „Karate on mulle andnud hea analüüsivõime, et saada hakkama ka teistel aladel,“ kiidab Ragnar. Kõige keerulisemaks peab Ragnar ikkagi karated: „Võib-olla seepärast, et mida rohkem mingil alal eksperdiks saad, seda rohkem mõistad, kui palju on veel õppida.“ Ragnaril on karates must vöö, aga ta teab, et ruumi areneda on veel palju.

Mida too tulevik?

Tulevikuplaanid on Ragnaril lahtised, aga spordi osas võtab ta nüüd veidi rahulikumalt, sest tal on elus ka palju muid eesmärke. Karate ei kao tema elust siiski kuhugi: „Ilmselt teen karated oma elupäevade lõpuni, sest olen sealt saanud palju igapäevaeluks vajalikke oskusi nagu selge pea säilitamine pingelistes olukordades, eneseanalüüs, tugev keha ja õppimisvõime.“ Ragnar kiidab, et Eestis on piisavalt Euroopa ja maailmatasemel karatekasid, kes pakuvad arengut soosivat konkurentsi.

Sport aitab kaasa müügitööle ja müügitöö spordile

Nii müügitöös kui ka võitluskunstides on Ragnari sõnul fookus vastas seisval inimesel. Müügitöös tuleb kliendi inimtüübist kiiresti aru saada ja olla meeltega terav, et võimalikult palju infot koguda. Karated tehes peab samuti olema paindlik, proovima vastase mõtteid ette aimata ja vastavalt sellele kohaneda. Meelte teravus ja vaimne kohalolek on Ragnari sõnul üliolulised nii karates kui ka müügitöös.

Müügitöö ja karate on Ragnari arvates sedavõrd seotud, et ta tahab tulevikus sel teemal kolleegidele eraldi koolituse teha. Kasu on olnud ka vastastikune – Home3 müügiagentidele mõeldud koolitustel õpitu nagu kohalolu loomine, tajupositsioonid, uptime ja downtime seisundite märkamine on omakorda Ragnari sõnul kasuks tulnud ka karates.

Pingutamist tuleb õppida ja treenida

Ragnar kiidab, et karate on teda õpetanud andma endast 130%. Ka müügitöös tuleb Ragnari sõnul endast anda rohkem kui teised, kui tahad olla neist edukam. Ragnar rõhutab, et kuigi pingutamine tundub lihtne asi, tuleb sedagi teinekord õppida ja ka treenida. „Kuna müügitöö on eesmärgistatud tegevus, siis mõnikord võib tunduda, et täna pole minu päev ja pingutamine võib kahaneda märkamatult, aga karate on õpetanud andma endast igas olukorras parima võimaliku.“

Loe ka: Home3 teleteenuse müügimehed võitsid ERNA matka!

Tule meile tööle! Toetame uusi kolleege igal sammul ning pakume põhjalikku väljaõpet ja töövahendeid! Kui Sa tunned, et tahad liituda meie ägeda tiimiga, siis võta julgelt ühendust meie värbamisspetsialistiga: marju.kynnapuu@tv3.ee

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun