fbpx
logo
logo
Esileht
Uudised
7 fakti eelmise aasta ühe parima ulmefilmi „Uuendus“ kohta
26/07/2019

7 fakti eelmise aasta ühe parima ulmefilmi „Uuendus“ kohta

2018. a ulmefilm „Uuendus“ (Upgrade) jagab IMDb reitingut selliste klassikutega nagu „Minority report – kolmas otsus“ ning „Robocop“. Kuna see kriitikute poolt eelmise aasta üheks parimaks ulmemäruliks tituleeritud teos esilinastub laupäeval, 27. juulil 20.00 filmikanalil TV1000 Premium, siis otsisime välja 7 fakti, mis seda musta huumori ja vägevate kaklusstseenidega teost tutvustavad.

  1. Filmi tegevus toimub lähitulevikus, kus tehnoloogia juhib pea kõiki eluvaldkondi. Kuigi täpset aastaarvu pole antud, on ühes stseenis võimalik näha, et peategelase Grey Trace´i 38 aastaselt hukkunud naine sündis 2008. aastal. See tähendab, et filmi tegevus leiab aset aastal 2046.
  2. Filmi võrreldakse paljude teiste ulmekatega, sealhulgas Marveli 2018. a superkangelasfilmiga „Venom“. Hämmastaval kombel näevad „Uuenduse“ staar Logan Marshall-Green ja „Venomi“ Tom Hardy ka äravahetamiseni sarnased välja. Videomängumaailmas kasutab sama ideed -tulevikus on võimalik inimkeha tehnoloogia abil täiustada- „Deus Ex“ frantsiis.
  3. Filmi algne pealkiri oli „STEM“, mis on peategelase kehasse sisestatud arvutikiibi nimetus. „Stem“ tähendab Hollandi keeles häält. See on ka viis, kuidas kiip omanikuga suhtleb.
  4. Arvutikiip, mis peategelast juhib, töötab Linuxi operatsioonisüsteemil, nagu on näha väljalülitamiskäsust ekraanil. See on üks mitmest filmitegijate siseringi naljadest.
  5. Võitlusstseenide ajal järgib kaamera efektselt peategelase liikumist nii, et ta püsib alati kaadri keskel. Selle saavutamiseks peideti tema külge mobiiltelefon, millega kaamerad said ühendust hoida.
  6. Ühes stseenis on võimalik näha seinal joonistust 2004. a õudukast „Saag“. Filmi režissöör Leigh Whannell kirjutas ka esimese „Saag“ filmi stsenaariumi.
  7. Kuigi filmi tegevus toimub USAs, võeti see üles Austraalias, lavastaja kodumaal. Seda võib märgata ühes tagaajamisstseenis liiklusmärkide järgi.

Ulmepõnevik “Uuendus“ (2018) esilinastub laupäeval 20.00 filmikanalil TV1000 Premium, mida näeb teleteenusepakkuja TVPlay Home (endine Viasat) vahendusel või suuremate kaablioperaatorite TVPlay filmikanalite teemapakettides.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close