logo
logo
Esileht
Uudised
10 fakti satelliittelevisiooni kohta
04/03/2021

10 fakti satelliittelevisiooni kohta

Tänapäeval on mitmeid võimalusi teleteenuste tarbimiseks, kuid nimetus satelliittelevisioon ei pruugi paljudele tuttav olla. Home3 on Baltikumi suurim satelliittelevisiooni ehk SAT TV pakkuja ning soovime anda ülevaate, kuidas meie teleteenus töötab ja mis on selle eelised ning erinevused laialt levinud kaabeltelevisiooni, üle õhu TV või mobiilside kaudu leviva teleteenuse ees?

1. Satelliittelevisiooni puhul jõuab telepilt Sinuni satelliidi vahendusel.

Teenuse kasutamiseks on vajalik signaali vastu võttev satelliitantenn. Satelliittelevisioon toimib laias laastus nagu illustreeritud pildil 1 – satelliit võtab vastu Maalt saadetud signaali, võimendab ja saadab signaali jälle Maa suunas tagasi. Satelliittelevisiooni eeliseks on väga suur leviala (pilt 2). Home3 teleteenust edastava satelliidi signaal levib lausa Põhja-Soomest Saksamaani välja!

SAT TV

Pilt 1.

SAT TV satelliittelevisoon

Pilt 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. SAT TV vaatamiseks on vajalik satelliitantenn ehk „taldrik“, mis paigaldatakse tavaliselt maja seinale.

Satelliitsignaali vastuvõtuks on vajalik paraboolantenn, mis koondab antennini jõudnud signaalikiired ühte punkti signaali vastuvõtu peas ning sealt edasi liigub signaal digiboksi. Kvaliteetse telepildi vastuvõtuks on soovituslik paraboolantenni läbimõõt 0,8 m. Home3-l on SAT TV komplekti standardpaigaldus tasuta!

 

3. Home3 teleteenust edastavad Astra-nimelised satelliidid.

Meie telepakettidesse kuuluvaid kanaleid edastab Euroopa juhtiv satelliitvõrgu pakkuja SES ning nende Astra-nimelised satelliidid. 2018. aasta seisuga said 65% Euroopa kodudest ehk umbes 167 miljonit majapidamist telepildi Astra satelliitidelt [1]. Ladina keeles tähendab Ad Astra tähtede poole [2].

 

4. Satelliidiga näed kõiki enimvaadatavaid telekanaleid ning rohkemgi veel!

Satelliidi kaudu saad vaadata kõiki enimvaadatavaid telekanaleid, näiteks Eesti kanalid TV3, ETV, Kanal2 ning lisaks kümneid välismaised kanaleid, näiteks Kidzone+, Duo 3 ja Duo 6, National Geographic, Viasat History jne. Täpsema nimekirja kanalitest leiate lehelt Home3 telepaketid.

 

5. Satelliitside on ühepoolne.

See tähendab, et satelliidi kaudu ei ole võimalik Sinu tegemisi jälgida. Signaal jõuab satelliidilt digiboksi aga digiboks satelliidile tagasisidet anda ei saa.

 

6. Satelliittelevisiooni ja kaabeltelevisiooni pildikvaliteedis erinevusi ei ole.

Satelliittelevisiooni ja kaabeltelevisiooni pildikvaliteet ei erine, sest digitelevisiooni nõuded ja standardid on mõlemale ühised (DVB – Digital Video Broadcast). Erinevus seisneb ainult telepildi edastuse viisis – kaabel-TV signaal edastatakse tarbijani kaabli vahendusel, satelliittelevisioon signaal satelliidilt.

 

7. Satelliittehnoloogia kasutamine ning eelised.

Tänapäeval on satelliitside kasutusel põhiliselt ringhäälingus (satelliittelevisioon) ja navigatsioonis. Satelliittehnoloogia on endiselt olulisel kohal – umbes 40% Euroopast kasutab satelliittelevisiooni, ligikaudu 23% kasutab kaabeltelevisiooni või vabalevi ning ~14% kasutab internetipõhist teleteenust [3]. Satelliittelevisiooni eelis teiste teleoperaatorite ees on väga laiaulatuslikult leviala – telepilt jõuab ka sinna, kuhu kaabel ei ulatu ning kvaliteet ei sõltu mobiililevi olemasolust. Tänu satelliidile saab kvaliteetset teleteenust nautida nii maapiirkondades kui ka saartel.

 

8. Satelliittelevisiooniga saad telepilti vaadata ka väljaspool Eestit.

Satelliittelevisiooni saad vaadata kõikjal Euroopas, kuhu meie satelliidi leviala ulatub. Oluline on satelliitantenni olemasolu ning see, et see oleks õigesti seadistatud.

 

9. SAT TV pakub samu võimalusi nagu teised teleoperaatorid – saatekava ekraanil ning järelvaatamine. 

Meie telekanalite saatekava on ette vaadatav kuni 7 päeva. Kui digiboks on ühendatud internetivõrku, saad kasutada ka järelvaatamise teenust – Home3 teleteenusega on järelvaatamine tasuta! Lisainfot järelvaatamise kohta leiad meie kodulehe abi rubriigist.

 

10. Mets, kõrged puud ning ehitised võivad segada satelliitsignaali vastuvõttu.

Satelliidilt vastuvõetava signaali teele ei tohi ette jääda mistahes segavaid takistusi. Kvaliteetseks vastuvõtuks peab olema side satelliidi ja paraboolantenni vahel nii-öelda „otsenähtav“ ning seetõttu on oluline leida satelliitantenni paigaldamiseks koht, kus kõrged puud, mets või teised kõrged elemendid signaali ei segaks.

 

Loe ka: Milline TV pakett sobib Sulle?

Vaata ka praegu käimasolevaid eripakkumisi!

Kui Sul on küsimusi Home3 teleteenuse kohta, kirjuta meile veebilehe all paremal nurgas oleva vestlusakna kaudu, helista 698 9000 või saada meile kiri info@home3.ee. Home3 on suurim satelliit-digitelevisiooni pakkuja Baltikumis!

Allikad:

[1] http://kn.eki.ee/?Q=astra

[2] [3] https://en.wikipedia.org/wiki/Astra_(satellite)

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close