logo
logo
Esileht
Uudised
Põnevad faktid kõige guy-ritchilikuma filmi “Džentelmenid” kaadritagustest
12/01/2024

Põnevad faktid kõige guy-ritchilikuma filmi “Džentelmenid” kaadritagustest

Fännid armastasid 2020. aasta Guy Ritchie linateost “Džentelmenid”, kuid Briti gängsterfilmi kulisside taga peitub ka fakte, mida kõik antud filmi armastajad ei pruugi teada. Tegemist on režissöör Ritchie tagasitulekuga selliste Briti gängsterfilmide juurde, mis tegid ta algselt kuulsaks ja mida ta paratamatult nii hästi oskab teha.

Samuti on tal seljataga uskumatu näitlejaskond, kelle hulka kuuluvad Matthew McConaughey, Colin Farrell ja Hugh Grant. Lõbus, sünge ja energiline film oli tõeline publiku meelelahutaja ja tundub, et seda oli sama lõbus ka teha. Fännid armastasid seda filmi, kuid selle kohta on fakte, mida nad ei pruugi teada.

Marihuaana legaliseerimine Suurbritannias

Suur osa filmist käsitleb Mickey Pearsoni ebaseaduslikku marihuaanaäri tegevust. Kuigi Mickey on ameeriklane, on ta oma äri püsti pannud Suurbritannias ja see on mitu aastat õitsenud. Kuid nüüd soovib ta pöörduda seaduslikuma äri poole.

Guy Ritchie on öelnud, et tal ei ole kindlat arvamust selle kohta, kas marihuaana võiks Suurbritannias olla legaliseeritud või mitte. Teda köitis mõte selle kohta, et kanepit ei legaliseerita kuniks troonil on kuninganna – vanad väärtused põrkuvad uue progressiga. Nüüd on troonil kuningas ehk jääme ootama uut Ritchie filmi, kus võiksid asjalood olla teisiti.

Tagasi juurte juurde

Paljud inimesed nägid selles filmis „klassikalise“ Guy Ritchie tagasitulekut, kes oli algselt kinolavale tunginud vaimukate ja lõbusate krimifilmidega nagu “Hunnik pappi ja suitsev kaheraudne“ ja “Teemandirööv”. Pärast seda liikus ta suuremate filmide nagu „Sherlock Holmes“ ja „Aladdin“ juurde.

Ritchie sõnul ei olnud see film teadlik otsus suure eelarvega filmidest tagasi astuda, sest ta oli stsenaariumi kirjutanud rohkem kui kümme aastat varem. Siiski tunnistas ta, et see oli oma juurte juurde tagasiminek, sest teda huvitas, kuidas seda tüüpi lugu on aastatega arenenud.

Tegemata…ja siis hiljem tehtud telesari

Televisioon on arenenud nii, et isegi suurimad staarid ja filmitegijad kolivad väikesele ekraanile ning seetõttu saadakse võimalus jutustada suuri ja ambitsioonikaid lugusid. Vaatamata suurel ekraanil saavutatud edule, otsustas Ritchie, et teeb sarnase sammu.

„Džentelmene“ taheti algselt teha seriaalina ja see sai ka stuudiole nõnda esitatud. Väidetavalt oleks sari keskendunud rohkem Raymondi tegelaskujule. Ometi otsustasid stuudiod, et nad tahavad, et see oleks kõigepealt film ja uuriksid telesarja võimalust hiljem. Ja nii ka läkski, sest 2024. aastal jõudis Netflixi „Džentelmenide“ seriaal.

Spikerdada ei tohi!

Selle filmi staaridest särab kõige eredamalt Hugh Grant ekstsentrilise ja lõbusa karakterina. Grant mängib ajakirjanik Fletcherit, kes üritab Mickeyt šantažeerida, edastades kõik teadaolevad andmed Mickey paremale käele Rayle.

Grant filmis oma stseenid ära kõigest viie päevaga, mille jooksul oli vaja katta 40 lehekülge dialoogi. Grant oli valmistanud spikri, mis aitasid tal kõik repliigid selgeks õppida, kuid filmimisele eelneval ööl murti tema auto sisse ja spikker varastati.

Algne peategelane

Charlie Hunnami kehastatud Ray on filmi tegevuse lahutamatu osa ning see projekt võimaldas Hunnamil ja Ritchie’l pärast koostööd filmi “Kuningas Arthur” kallal uuesti koostööd jätkata. Nagu selgub, oli see idee Ritchie’l juba siis peas, kui nad esimest korda kohtusid.

Kui stsenaariumit telesarjaks ette valmistati, nähti sarja eesotsas just Hunnamit. Kui aga algne idee filmiks muudeti, sai peaosa Matthew McConaughey ja Hunnamist sai kõrvalosatäitja. Naljakal kombel ei teadnud McConaughey sellest midagi, enne kui hakati filmi jaoks turundust tegema.

Õlu ja pubid

Kui tavaliselt leiab Ritchie oma filmides endale mõne peene cameo, siis seekord lasi ta kogu filmi vältel enda asemel välja tuua oma isiklikud kaubamärgid.

Kui üks tegelastest läheb filmis ühel hetkel baari, on seal Gritchie pruulikoja (Gritchie Brewing Company) logoga õlleauto ja Mickeyt nähakse hiljem filmis sama õlut joomas. See on päriselt eksisteeriv pruulikoda, mis kuulub Ritchie’le. Samuti on baaris klaas Lord of the Land logoga, mis on Londoni pubi, mida Ritchie omab koos jalgpallur David Beckhamiga.

Lennult kirjutamine

Arvestades, kui teravad ja unikaalsed on Ritchie stsenaariumid, võiks eeldada, et ta on väga rangelt nõudnud stsenaariumi täpset järgimist. Tegelikkuses on tema filmitegemise stiil väga lahtine ja momendis olev.

Ritchie ei tee lugemisproove, vaid teeb põhjalikke proove võttepäeval. Kui proovide käigus selgub, et dialoog ei tööta või selgub, et eksisteerib midagi paremat, kirjutab Ritchie stseeni jooksvalt ümber. Michelle Dockery väitis, et tavaliselt sai ta oma stseenide jaoks leheküljed hetk enne filmimist.

Vaata humoorikat gängsterifilmi „Džentelmenid“ juba täna, 12. jaanuaril, kell 22.00 kanalil Go3 Films.

 

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close