logo
logo
Esileht
Uudised
Kas inimene on sündinud alkoholidefitsiidiga? Põnevad faktid mängufilmi „Järgmine ring“ kohta.
24/05/2024

Kas inimene on sündinud alkoholidefitsiidiga? Põnevad faktid mängufilmi „Järgmine ring“ kohta.

„Järgmine ring“ vallutas oma ilmumisel paljude filmifännide südamed. Lisaks sellele pälvis see filmiakadeemia kiituse, kui võitis 2021. aastal parima rahvusvahelise mängufilmi Oscari. Film esitab ainulaadse loo – võitlus tavapärase vastu hilisemates eluaastates.

Vaatajad on öelnud, et filmi eriline kvaliteet peitub imelise näitlejatöö ja kirjutamise taga, mis muudavad selle mõrumagusa loo elavaks. Kulisside taga avalduvad faktid, mis filmi tervikuks muudavad.

Film põhineb näidendil

Filmi „Järgmine ring“ režissöör on Thomas Vinterberg, kes oli ka stsenaariumi kirjutaja koos Tobias Lindholmiga, kuid see, mis sai alguses kirjutatud, oli mõeldud ennekõike lavalaudadele. Ajaleht Ekko kirjutas, et film põhineb näidendil, mille Vinterberg kirjutas olles Viini Burgtheatris. Vinterbergi tütar oli see, kes veenis teda näidendit mängufilmiks kohandama. Võib vast öelda, et see veenmine kandis vilja.

Režissööri tütar pidi mängima Martini tütart

Underholdning kajastas, et Vinterbergi tütar Ida andis oma isale inspiratsiooni oma lugudega, mis hõlmasid tema noorusaega, mil ta koos oma sõpradega Taanis tina pani. Lisaks avaldas Ekko, et Ida pidi mängima peategelase Martini tütart. Kahjuks hukkus Ida traagilises autoõnnetuses vaid mõned päevad pärast filmivõtete algust.

Filmis on näha Ida Vinterbergi klassikaaslasi

„Järgmise ringi“ paljud stseenid leiavad aset koolis või klassiruumides, sest peategelaste näol on tegemist õpetajatega. Mads Mikkelseni kehastatud Martin õpetab keskkooli õpilastele ajalugu ja on uuesti oma töö osas entusiastlikuks muutunud, kui ta ja tema kolm kolleegi alustavad joomiseksperimenti. Ekko avaldas, et need klassis toimunud stseenid on osaliselt austusavaldus Vinterbergi tütrele Idale. Neis näidatakse mõningaid klassiruume, kus Ida õppis, samuti mõningaid tema klassikaaslasi. Film on pühendatud ka Ida Vinterbergile.

Näitlejad eksperimenteerisid väljaspool võtteid

„Järgmise ringi“ kontseptsioon põhineb teoorial, et inimene on sündinud alkoholidefitsiidiga ja peategelased hakkavad otsemaid seda teooriat proovile panema. Nad jälgivad alkomeetriga tähelepanelikult oma vere alkoholisisaldust, et näha kerge vine mõju nende sotsiaalsetele ja loomingulistele oskustele töös ja eraelus.

Los Angeles Times paljastas, et Vinterberg lasi näitlejatel seda eksperimenti katsetada ka väljaspool filmi „viinalaagrites“. Esialgu ei olnud näitlejad ja meeskond kindlad, kui kasulik see on, kuid lõpuks võis märgata väikeseid muutusi näitlejate käitumises väikeste alkoholikoguste ja muidugi suurte koguste puhul. Mikkelsen ütles veel ajakirjandusele: „Me ei kuulanud enam kedagi, eriti režissööri!“

Originaalpealkiri on teine

„Järgmine ring“ on Taani film. Nagu paljudel populaarsetel filmidel, on ka „Järgmisel ringil“ oma ja ka teiste riikides teistsugune pealkiri. Nagu mitmete tõlgete puhul, võivad vaatajad öelda, et originaalpealkiri annab edasi märgatavalt teistsugust tunnet. Taani pealkirjaks on „Druk“ mis tähendab vahetpidamatut joomist. Võib spekuleerida, et Eesti ja ka teiste riikide (Suurbritannias näiteks „Another round“) pealkiri selle termini „viisakam versioon“. Mõned vaatajad on siiski arvamusel, et originaalpealkiri on kõige sobilikum.

Laev lõpustseenis kuulub kuninglikule perekonnale

Raske on mitte nõustuda, et filmi „Järgmine ring“ lõpustseen on üks meeldejäävamaid. Kui näitlejad järsku nagu Broadway lavale satuvad, on tagaplaanil näha muljetavaldavat valget laeva kollase korstnaga. Wonderful Copenhagen kirjutas, et laev on tegelikult üsna tuntud – selle nimi on Dannebrog ja see kuulub Taani kuninglikule perekonnale.

Mads Mikkelsen tantsib ise

Vaieldamatult on Martin filmi kõige olulisem peategelane. Tema tegelaskuju tuleb tervikuks kokku tänu Mads Mikkelsenile, kelle kohta fännid ei pruugi teada, et ta on minevikus olnud professionaalne tantsija ja võimleja. Tema anne saab ilmselgeks filmi lõpustseeni ajal.

The New York Times kirjutas, et Mikkelseni „tantsupäevad olid enne „Järgmist ringi“ möödas“, kuid film tõi ta tagasi tantsupõrandale. Kaskadööre selle stseeni jaoks ei kasutatud ja paljud vaatajad peavad tõdema, et Mikkelsen on vahepeal ikka harjutanud.

Vaata seda emotsionaalselt ja mõtlemapanevat mängufilmi juba pühapäeval, 26. mail, kell 17.00 Go3 Films kanalil.

 

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close