logo
logo
Esileht
Uudised
Mis toimub Nicolas Cage’i peas? Vaade filmi “Üüratu talendi talumatu taak” telgitagustesse
01/12/2023

Mis toimub Nicolas Cage’i peas? Vaade filmi “Üüratu talendi talumatu taak” telgitagustesse

Oscari-võitja Nicolas Cage kehastab märulikomöödias „Üüratu talendi talumatu taak” Nick Cage’i ehk iseennast. Tööpuuduses ja pankrotiga silmitsi seisev Cage’i filmiversioon võtab vastu miljon dollarit ja osaleb ohtliku superfänni (Pedro Pascal) sünnipäeval. Olukord võtab aga ootamatu pöörde, kui CIA agent (Tiffany Haddish) Cage’i värbab.

Ta peab enda ja oma kallimate päästmiseks kasutama oma tuntumate ja armastatuimate ekraanikangelaste oskusi. Autasustatud näitleja karjäär viiski selle hetkeni, mil tal tuleb täita elu suurimat rolli ja mängida…Nicolas Cage’i.

Arvestades seda metsikut Ameerika mägede sõitu, mida antud film vaatajale pakub, ei saa fännid rahu teadmata, kuidas selle meta-tasandil filmi tegemine kulisside taga välja nägi. Kas Nic Cage oli stuudios sama absurdne, kui ta oma meemides välja paistab? Kuidas filmiti stseene, kus ta räägib oma noorema versiooniga ja kelle idee oli see, et Nic Cage suudleb iseendaga?

Nicky põhineb Nicolas Cage’i Terry Wogani intervjuul

Aastal 1990 ei osanud paljud end ette valmistada karate löökide ja metsikute juustega Nicolas Cage’iks, kes Terry Wogani saatesse ilmus. Mustade teksadega ja nahktagiga Cage oli vaevu eetrisse jõudnud, kui ta hakkas rahva sekka raha viskama. Sellestkujunes välja tema karjääri üks kõige ainulaadsemaid meediaesinemisi.

Kuigi Cage on oma käitumisega sellest ajast saadik märkimisväärselt rahulikumaks muutunud, vaatas ta Wogani intervjuu uuesti läbi, et luua Nicky – tema noorem versioon, kes ilmub aeg-ajalt, et meenutada vanale Nicolasile, et “ta on Nicolas F**king Cage”. Cage’i kui näitleja pühendumist näitab see, et ta uuris oma varasemat käitumist, et seda üle kolme aastakümne pärast uuesti korrata.

Nic Cage’i näol kasutati uusimat vananemisvastast tehnoloogiat

Selleks, et edukalt kujutada nooremat versiooni endast, pidi Nicolas Cage mitte ainult muutma oma kehakeelt ja energiat, vaid ka muunduma, kasutades uusimat vananemisvastast tehnoloogiat. Sarnast tehnoloogiat kasutati hiljuti ka sellises filmis nagu “The Irishman”, et vanameistrid Robert DeNiro ja Al Pacino nooremaks teha. Yahoo! Finance’i artiklis kirjeldati seda protsessi järgmiselt:isuaalsete efektide firma CoSA tegi Nicky ellu äratamiseks koostööd meigikunstsniku Bill Corsoga. Erinevalt varasematest katsetest ei kasutatud jälgimispunkte, vaid arvutialgoritmi, mis asetati Nickyna esinedes Cage’i näole, siludes ta kortse ja näole tekkinud varje.

Iseendaga suudelda oli Nicolas Cage’i enda mõte

Filmis “Üüratu talendi talumatu taak” on palju humoorikaid stseene, kuid üks kõige ootamatumalt naljakaam on see, kui oleviku Nic Cage keset restorani oma noorema versiooniga suudleb. See hetk oli väidetavalt näitleja enda idee.

LA Timesi sõnul tundis Cage, et see sümboliseerib filmi eetost. “Ma teen tegelikult filmi enda kahest versioonist, mida ma teen?” küsis ta endalt. “See on justkui enesega suudlemine kõige kummalisemal viisil. Nii et võiksime seda ka sümboolselt teha ja lasta neil üksteist suudelda.” Seal, kus filmitegijad näevad filmi, mis oleks austusavaldus tema karjäärile, näeb Cage uuringut suurushullusest ja peab seda kommenteerima.

Pedro Pascal on tõesti Nick Cage’i superfänn

Pedro Pascal mängib Nicolas Cage’i superfänni Javit – multimiljonäri, kes maksab Cage’ile kopsaka summa, et ta oma 40. sünnipäevapeol osaleks, kuid selgub, et seda rolli ei olnud tal raske veenvalt mängida. Pascal on Cage’i filme 80ndate lõpust saati vaadanud, nendega üles kasvanud ja on konkreetseid lemmikuid näinud kümneid kordi.

Nicolas Cage kartis iseennast mängida

Kuna Nicolas Cage on 15-aastasest saati professionaalselt näitlejana tegutsenud, meeldib talle arvata, et ta on praeguseks igas žanris natuke teinud, kuid “Üüratu talendi talumatu taak” nii üllatas, kui ka hirmutas teda (põhjus miks ta tahtis projekti mitu korda katki jätta).

Mayhem Mendesele antud intervjuus selgitab Cage, kui hirmutav oli, et Tom Gormican ja Kevin Etten pöördusid tema poole, et ennast mängida. Tal oli sageli ärevus, et see roll on nii lähedane ja ta ei saaks varjuda fiktiivse tegelaskuju taha. Raske on ette kujutada, et filmitööstuse kogenud veteran oli hirmul, kuid see lihtsalt tõestab seda, et alati on uusi väljakutseid, millega silmitsi seista ja seda isegi professionaalide jaoks.

Vaata seda humoorikat mängufilmi juba laupäeval, 2. detsembril, kell 18.10 kanalil Go3 Films.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun