logo
logo
Esileht
Uudised
Kes on õudusfilmide ajaloo „edukaimad“ kurjategijad?
31/10/2023

Kes on õudusfilmide ajaloo „edukaimad“ kurjategijad?

Õudusžanris on ajaloo vältel nähtud palju ikoonilisi slasher-kurjategijaid, kellel kõigil on suur tapmiste arv…kuid on üks, kes teeb kõigile kolleegidele silmad ette. Halloweeni tuleku puhul toome siin artiklis välja just need „kangelased“, kellel on õudusfilmides enim „töövõite“.

Kuigi slasher-žanri kõige varasemateks mõjutajateks peetakse 1960. aastate õudusfilme, oli slasher-filmide kuldajastu 1970. aastate keskpaigast kuni 1980. aastate keskpaigani. Sel perioodil tulid sellised filmid nagu “Texase saemõrvar”, “Halloween”, “Reede 13” ja “Õudusunenägu Elm Streetil” ning koos nendega ka sellised kurjategijad, kes on tänaseks saanud popkultuuri osaks nagu Leatherface, Michael Myers, Jason Voorhees ja Freddy Krueger. Kõigil neil on oma meetodid ja põhjused, kuidas oma ohvreid sihtida ja jahtida, ning kuigi kõigil on suur hulk erinevate tegelaskujude tapmisi, on ainult üks neist kõige…“edukam“.

Texase saemõrvar ehk Leatherface on vastutav 31 surmajuhtumi eest kõigis frantsiisi filmides, samas kui Freddy Kruegeri tapmiste arv näib olevat 42 ja 48 vahel. Kui hüpata 1990ndatesse, teise kuulsa slasheri „Karje“ peategelase Ghostface’i juurde, siis vaatab meile otsa 46 mõrva. Siis on veel Jason Voorhees, kelle tõeline „edulugu“ sai alguse “Reede 13. osa 2.” filmist, sest tema ema Pamela Voorhees oli esimeses filmis tõeline kurjategija ning seetõttu tõusis Jason Voorheesi „skoor“ koguarvule 157.

Jasonil on muljetavaldav saak peamiselt seetõttu, et tal on rohkem filme kui teistel slasher-kurjategijatel – kokku 12, kaasa arvatud vastasseis Freddy Kruegeriga filmis “Freddy vs. Jason”. Jason Voorhees on jahtinud inimesi Camp Crystal Lake’is, New Yorgis ja isegi kosmoses tänu filmile „Jason X“. Arvestades seda, kui palju filme tal on, usuvad paljud, et Voorheesil on kõige rohkem erinevate tegelaskujude tapmisi õudusfilmides. Siiski kuulub esikoht nüüd Michael Myersile, tänu filmidele „Halloween tapab“ ja „Halloween lõpeb“.

Michael Myersi on see kõige edukam…

Michael Myers on terroriseerinud Illinois osariigi fiktiivset Haddonfieldi linna juba alates 1978. aastast (kuigi tema esimene tapmine toimus 1963. aastal, kui ta mõrvas oma vanema õe) ja ta on isegi sõitnud Californiasse, et oma „tööd“ jätkata. See juhtus filmis “Halloween H20: 20 aastat hiljem”, kui ta sai teada, et Laurie (Jamie Lee Curtis) elab nüüd teises linnas, kandes Keri Tate’i nime. Tema suurim tapatalgu toimus siiski Haddonfieldis, 2018. aastal.

Enne “Halloween tapab” filmi oli Michael Myers tapnud erinevates filmies kokku 133 tegelaskuju, kuid nüüd on see arv tõusnud vähemalt 160-ni, mis teeb temast ses osas suurima arvuga kurjategiks. Filmis „Halloween lõpeb“ lisandub tema arvule vaid kolm, kuid miks see arv nii väike on, peate oma silmaga vaatama. Jason Voorheesil ei ole tulevikus uusi filme tulemas ja kuigi Leatherface’il on, ei jõua ta mingil moel Jasoni ja Michaelile lähedale. Seega võib öelda, et Michael Myers jääb „parima slasher-kurjategija“ tiitlit kandma veel pikalt.

Vaata Halloweeni frantsiisi viimast filmi „Halloween lõpeb“ juba teisipäeval, 31. oktoobril, kell 22.00 kanalil Go3 Films.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close