logo
logo
Esileht
Uudised
Channing Tatumil oli oma režiiidebüüdi jaoks ainult üks reegel: “Koer peab…“
01/09/2023

Channing Tatumil oli oma režiiidebüüdi jaoks ainult üks reegel: “Koer peab…“

Kui kaasrežissöör ja peategelast kehastav Channing Tatum asus filmi „Koer“ tegema koos kauaaegse sõbra ja „Magic Mike’i“ tegija Reid Caroliniga, panid nad kohe reegli paika, et koer peab jääma ellu.

“Me armastame koeri,” ütles Tatum. “See on üks neist asjadest, mida keegi ei taha filmis näha. Ma arvan, et see on üks neist pattudest…tappa keegi, keda kõik filmis armastavad. Lihtsalt jäta koer ellu…sa võid kõik teised ära tappa, aga koer peab jääma ellu.”

Sõbra komöödia jälgib reamehe Briggsi (Tatum) metsikut seiklust, kes saab ülesandeks võtta keeruka iseloomuga koer Lulu autoreisile, et ta saaks osaleda oma omaniku matustel. Lulu, keda filmis mängivad kolm Belgia lambakoera nimega Lana, Britta ja Zuza, jagab sama nime ja on kohati inspireeritud Tatumi ning tema 2018. aastal siit ilmast lahkunud koera vahelisest suhtest.+

“Need on teemad ja tunded, kuid minu ja Lulu vahel oli suurem side ja suhe. Ta oli mul alates sellest ajast, kui ta oli kuue nädala vanune. Ta oli nagu minu laps, minu vari – ta oli kõik. Aga see filmis esinev lugu on väga, väga, väga, väga erinev,” selgitab Tatum. Kuigi filmisüžee ei peegelda tema tegelikku kogemust ja Lulu kehastaja erineb tema enda koera omast, on üks stseen, mis toob Tatumil esile toreda mälestuse.

Stseenis teevad Briggs ja Lulu tee ääres peatuse, et end veidi kergendada. Pärast seda jookseb Lulu minema, kuid naaseb linnusuled suus. “Minu Lulu oli jahikoer, aga ma pole jahimees, nii et ta ei saanud seda osa oma DNAst kunagi päriselt kasutada, nagu talle omane oli. Nii et kõiki, kes ei olnud koer või temast viis korda suurem, tahtis ta maha murda (nagu ka filmis olev koer),” ütleb ta.

Loomulikult, kui su kaasnäitleja on elav, hingav loom, lähevad asjad paratamatult valesti. Näiteks siis, kui Tatumi tegelaskuju pidi koeralt mänguasja ära võtma, kuid osa mänguasjast läks keset võtet katki ja tabas teda nii kõvasti, et talle tuli näkku seitse õmblust teha. Tatum naljatab siiski, et kõik päris vead tulenesid temast, mitte koertest. “Ma isiklikult ei usu, et koer saab võtte ära rikkuda. Koer on lihtsalt koer, nii et ta ei saa füüsiliselt võtet ära rikkuda. Me palume tal olla koer, see on kõik. Ja me püüame kujundada maailma selle asja ümber nii, et ta saaks lihtsalt olla tema ise.” Ta lisab: “Ma olen kindel, et ma panin peaaegu kõikide asjadega ise puussee.”

Olles kaasrežissöör, peategelane ja samal ajal töötamas peaaegu igas filmistseenis koos koertega, ei teinud Tatum oma esimest lavastajatööd lihtsaks ega sirgjooneliseks – ilmselt seetõttu tunneb ta, et ta ei vääri selle eest tunnustust. “Kui päris ausalt öelda, siis ma ei tunne, et ma oleksin seda ise lavastanud,” tunnistab ta. “Ma tõesti arvan, et ma juhendasin koera ja Reid juhendas mind. Ma ei tea, kas see oli tõesti esimene film, mille ise lavastasin.”

Kui tema tagasihoidlikkus kõrvale jätta, tekitas film esmakordsetele režissööridele igasuguseid logistilisi probleeme, alates aja- ja rahapuudusest kuni eespool mainitud probleemideni, mis olid seotud koertega tegelemisega. “Me arvasime, et tegime väga hea otsuse,” ütleb Tatum filmi kohta. “Me lihtsalt mõtlesime: “Oh, see saab olema väga väike, tilluke film, piiritletud – mina, koer, autos, reisil – väike, tilluke film. Ja siis tuleb välja, et see on üks keerulisemaid filme, mida teha annab.”

Ta jätkab: “See algas tõesti selge kavatsusega, et me armastasime allaandmise ideed ja püüdsime seda tabada väga väikeses loos.” Tatum ütles veel, et ta ei tea, kas see oli “tark otsus”, kuid lõppkokkuvõttes on uhke selle filmi üle ja millega hakkama saadi.

Vaata meeleolukat sõbra komöödiat juba reedel, kell 20.10, kanalil Go3 Films.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun