logo
logo
Esileht
Uudised
Saatejuht Liis Lusmägi soetas maakodu ja soovitab Home3 teleteenust
04/12/2020

Saatejuht Liis Lusmägi soetas maakodu ja soovitab Home3 teleteenust

Saatejuht ja raadiohääl Liis Lusmägi (39) veedab pea 50 tundi nädalas Star FMi eetris. Kevadel liitus ta TV3 saate „Duubel“ meeskonnaga ja kahe lapse kõrvalt jõudis Liblikana osaleda ka „Maskis laulja“ saates. Liisult küsitakse tihti, kuidas ta kõike seda jõuab. Vastus võib peituda selles, et Liis sai äsja valmis zen-koha nagu ta oma maakodu ise nimetab. See peidupaik Lääne-Virumaa metsade ja põldude vahel viis ta oma juurte juurde tagasi.

Päris elu maal

Esimesed mõtted maal elamisest tekkisid Liisul pärast emaks saamist juba umbes kaheksa aastat tagasi: „Tundsin, et tahaks oma lastele pakkuda samasugust lapsepõlve nagu mul oli – päris elu maal.“ Liisu isapoolsel vanaemal oli Lääne-Virumaal talukompleks. Seal aitas ta memmel loomi karjatada, heina teha, sigu talitada… Pärast pikki otsinguid jõudis Liis sinna tagasi. Üheks naabriks on endine võitehas ja teisel naaberkrundil elab Liisu isa.

Oli aegu, mil Liis mõtles, et maakodu võiks asuda Eestis ükskõik kus. „Kui õppisin Kiltsi põhikoolis, lõpetas vend Noarootsi gümnaasiumi, mida ta väga kiitis“ – nii jõudis ka Liis Põhja-Eestist Lääne-Eestisse. Gümnaasiumiajaga sai Noarootsi armsaks ja ta jõudis sinna juba ka krundi osta, kuid elu tegi omad korrektuurid: „Kes on Noarootsis käinud, see teab, et seal on eriline vibe, mis võib Sind endasse võtta, aga kui ise elad Tallinnas, krunt on Läänemaal, ema-isa Kesk-Eestis ja äi-ämm Saaremaal, siis lõpuks jõuadki suvilasse ainult muru niitma.“ Samuti võlus Liisu aina rohkem isakodu aura ja mõte oma juurte juurde naasmisest.

Võimalikult palju oma kätega

Pikalt planeeris Liis abikaasaga koos maja ise ehitada. Selle aasta töökoormuse juures nägi ta siiski, et nii võib maamaja unistuseks jäädagi. Liis võttis ohjad enda kätte, otsis ehitajad välja ja juba viis nädalat hiljem sai pere majas ööbida. Peagi sai ka elekter ja muu vajalik sisse toodud. „Mul on väga hea meel, et ümbruskonnas on niivõrd tublisid väikeettevõtjaid, kellele sain tööd pakkuda,“ rõõmustab Liis. Ka koduse meelelahutusega sai ta abi lähedalt – Liisu tööandjad Star FM ja TV3 on TV3 Grupis, kuhu kuulub ka teleoperaator Home3. Just Home3 satelliitantenn oli telepildi põldude ja metsade vahele toomiseks ideaalne lahendus. Kui Liis maale ei jõua, siis aitab naaber krunti korras hoida.

Kuigi maja lasti lõpuks ikkagi spetsialistidel kokku panna, meeldib Liisule hästi palju oma kätega teha ning tema majas on palju taaskasutatud asju: „Mulle meeldib kui esemel on oma lugu. Minu tutvusringkord juba teab, et Liisile võib alati pakkuda teise ringi riideid või mänguasju.“ Liis räägib, kuidas võtmenagi tegi üks naaber vanast puukännust ja hobuseraua naeladest. Samuti ootab oma kohta seinal isa naise loodud kunstiteos liblikatest ja kuivatatud taimedest.

Tulevikuplaanid

Tulevikus on Liisul plaanis suvilakompleksi laiendada. Majja tahetakse lisada õdus kamin, suure saunasõbrana tahab ta järgmisel suvel kindlasti oma maakodus leili visata. „Kuna vaade on nii ilus, siis kindlasti tahan saunale suuri aknaid ja muusika peab seal ka olema!“ Ka maja on planeeritud nii, et terrassilt põllule avanevat vaadet saadaks terve õhtu vältel kaunis päikseloojang. Liis tahab, et iga pereliige saaks soovi korral maakodus omaette olla, seetõttu on plaanis veel mitut majakest, üks neist näiteks kodukontori tarbeks.

Liis räägib, et kuigi ta on ennast alati inimeste inimeseks pidanud meeldib talle praegu reedest pühapäevani eemal olla ja ise valida, kui palju kellegagi suhtleb. Liisu jaoks on hästi olulised päris elu ja päris inimesed. „Olen õppinud, et inimesel on väga vähe vaja selleks, et puhata ja leida rahu. Peaasi, et on oma koht, kus saab ukse kinni panna. Seal ei pruugi isegi vett sees olla – peaasi, et on soe voodi ja katus pea kohal. Oma koht, kus saab aja maha võtta raamatut lugedes, muusikat kuulates või filmi vaadates.“

Liis Lusmägi maakodu

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close
Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutajakogemust. Valides “Nõustun”, annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.
Haldan seadeid
Nõustun