logo
logo
Esileht
Uudised
Äikese ajal kaitse koduelektroonikat!
07/08/2023

Äikese ajal kaitse koduelektroonikat!

Seoses äikesetormide ohuga peame oluliseks  meelde tuletada, kuidas oma koduseid elektroonikaseadmeid võimalike kahjustuste eest kaitsta, sest igal aastal lööb äike mitmeid digibokse rivist välja .

Kui ilmastikutingimused halvenevad, võib olla häiritud  Home3 telepildi vastuvõtu kvaliteet ja  esineda katkestusi telepildi edastusel.

Kuidas kaitsta äikese ajal koduelektroonikat?

  • Ühenda juhtmed ja kaablid seinakontaktidest lahti–  äikese korral või suvel pikemaks ajaks kodust ära sõites tasub oma koduelektroonika juhtmed vooluvõrgust lahti ühendada. Samuti tuleks eemalda seinakontaktidest internetikaabel ja võimalikud antennijuhtmed. Oluline on need lahti ühendada just seinakontaktist, seadme küljest ühenda lahti antennikaabel.
  • Soeta piksekaitsmega voolujuhe– Ülepinge kahjustuste riski aitab vähendada piksekaitsmega voolupikendusjuhe, kuhu saab ühendada korraga mitu seadet. Kui maja vooluvõrk on maandamata, siis piksekaitsmega voolujuhtmest abi pole, sest kaitse peab saama ülepinge ikkagi kuhugi maandada. Samas peab arvestama, et pikse otselöögi korral ükski seade kaitset pakkuda ei suuda.
  • Seadmete taasühendamisel varu kannatust– Pärast äikest varu veidi kannatust – äikese möödudes ja elektriühenduse taastudes saad seadmed voolu- ja internetivõrku tagasi ühendada.
  • Kui ekraanil kuvab teavituse Kontrolli antennikaabli ühendusi või Signaal puudub või on väga nõrk soovitame teha digiboksile taaskäivituse.
  • Kui ekraanil kuvab teavituse Antud kanal ei ole tellitud või Teenus pole aktiveeritud, palun helista klienditeeninduse liinile 6989000 ja tee valik number kolm (3).
  • Vaatajakaardi õiguste uuendamiseks on Sul tarvis vaatajakaardi numbrit.
  • Vaatajakaardi numbri leiad hübriid digiboksi puhul kui liigud Menüü – Seaded – Süsteem – Teenuse teave – Vaatajakaardi number  https://abi.home3.ee/artikkel/digiboksi-numbri-ja-vaatajakaardi-numbri-kuvamine/
  • Viasati logoga digiboksil leiad vaatajakaardinumbri Menüü – Seaded – Digiboksi andmed – Kaardi ID
  • Oluline on teada, et ülepingest kahjustatud seadmetele ei kehti tootja garantii. Seega peab kasutaja võtma parandamise või uue seadme soetamise kulud enda kanda.
Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close