fbpx
Esileht
Uudised
Tasuta filmiõhtud Teletornis ja loomaaias!
16/05/2019

Tasuta filmiõhtud Teletornis ja loomaaias!

Millal Sa viimati Tallinna Teletornis või loomaaias käisid? Sel nädalal on põhjust, sest ootame teid lausa kahele tasuta TVPlay Premiumi eriüritusele!

16.05 “Esimesed rahvad” Tallinna Teletornis

Märtsikuus avati Tallinna Teletornis koos Tartu Ülikooli Genoomika instituudiga uus näituse “GEENIAALNE”. Seoses sellega kutsume teid sel neljapäeval Teletorni kinosaali filmi- ja aruteluõhtule. Sissepääs sündmusele on TASUTA.

Näitame dokumentaalfilmi sarjast “Esimesed rahvad”, mis räägib meie esivanemate varastest rännetest. Neis detektiivilugudes harutatakse lahti uued arheoloogilised leiud ja värsked geeniuuringud. Pärast filmi arutlevad teema üle Tartu Ülikooli Genoomika instituudi populatsioonigeneetik Monika Karmin ja Eesti Kunstiakadeemia ülikooli õppejõud, antropoloog-ajaloolane Jean-Loup Marcel Rousselou.

Pärast filmi on võimalik Teletorni vaatplatvormilt päikeseloojangut nautida vaid 3 € eest! 🙂

PS! Filmid on inglise keeles, subtiitrid on eesti keeles. Vestlus toimub inglise keeles koos eestikeelse tõlkega. Oma tulekust palume teavitada teletorn@teletorn.ee.

16.05 “Esimesed rahvad”, osa 5. “Europe”:

“Kui eelajaloolisesse Euroopasse jõudsid Homo sapiensi inimesed, kohtusid nad neandertaallastega. Vastupidiselt varem arvatule need kaks alamliiki segunesid. Üldised jõujooned muutusid nii, et tänaseks elab Maal rohkem kui 7,6 miljardit inimest. Homo sapiens on ainus allesjäänud inimliik, kuid kannab endas ka osakesi teistest.”

Filmi kestvus: 54 min + 45 min õppejõudude arutelu.

 

18.05 “Loomaaia salaelu” Tallinna loomaaias

Sel laupäeval tasuta sissepääs kell 18-23 loomaaia lääneväravas asuvasse keskkonnahariduskeskusesse ja filmiööle.

18:30 “Suur ränne” (Suurbritannia, 2016, The Great Migration, 44 min).

Ben Fogle reisib Serengetisse, Tansaaniasse ja Maasai Marasse. Need sihtkohad on koduks ühele erakordsele looduslikule vaatemängule – Suurele Rändele.

Filmi juhatab sisse Mati Kaal

19:30 “Lõvide maa: öö ja päev” (Lion Country: Night And Day, 2016, 52 min).

Lõvid on maailma sotsiaalseimad kassid ning nende peredraamasid võib võrrelda seebiooperitega. Sari jälgib kahte Sambia lõvikarja nii päeval kui öösel kuue kuu jooksul.

20:30 “Imelised kukrulised” (Austraalia, 2016, The Wonder of Marsupials, 49 min).

“Imelised kukrulised” uurib kukkurloomade uskumatuid kohastumisi, mis on neil arenenud Austraalia erakordselt karmides loodustingimustest elutsemiseks.

21:30 “Loomaaia salaelu” (Secret Life of The Zoo, Suurbritannia 2016, 46 min)

Chesteri loomaaed on Suurbritannia populaarseim loomapark. Muuhulgas näeme sarjas šimpansite vahelist võimuvõitlust, kaelkirjaku sündi ja puusavigastusega pingviini. Film viib meid loomaaiatöö telgitagustesse ning tutvustab loomade ja nende hoolekandja unikaalseid suhteid.

Kell 19 eelregistreerimisega eesti- ja venekeelsed ekskursioonid loomaaias. Kogunemine keskkonnahariduskeskuse fuajees, osalemistasu 1 euro. Ekskursioon kestab 1,5 tundi. Registreerimine: zoo@tallinnzoo.ee.

 

Oluline lisainfo!
Tasuta sissepääs on ainult loomaaia lääneväravas asuvasse keskkonnahariduskeskusesse ja meisterdamistööle ning filmiööle. Muuseumiöö ekskursioonidel osalemise tasu on 1 euro.

Loomaaia kassa on tavakülastajatele avatud kell 9-18 ning loomaaias saab piletiga jalutada kuni kella 20-ni.

Tagasi
1 / 3

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutuskogemust. Kui jätkad meie lehekülje kasutamist, nõustud küpsiste kasutamise põhimõtetega. Vaata, kuidas küpsistest loobuda siit.