logo
logo
Esileht
Uudised
“Ma tahtsin veel korra sind vaadata”: kaheksa põnevat fakti filmi “Täht on sündinud” kohta
23/02/2023

“Ma tahtsin veel korra sind vaadata”: kaheksa põnevat fakti filmi “Täht on sündinud” kohta

Pärast kolme esimest versiooni filmist “Täht on sündinud” („A Star is Born“), mis ilmusid aastatel 1937, 1954 ja 1976, ei tundunud, et meid võiks veel neljas film ees oodata. Tuli aga välja, et Bradley Cooperil olid teised ideed ja ta suutis oma režissööridebüüdiga sellele traagilisele armastusloole uue elu sisse puhuda.

Lady Gaga näol leiti täiuslik kaasnäitleja, kes teeb suurepärase esituse ambitsioonika lauljanna rollis sattudes kuulsuse keerisesse, kui ta astub romantilisse suhtesse kuulsa kantrilauljaga. Siin on kaheksa põnevat fakti 2018. aasta filmist “Täht on sündinud”.

Bradley Cooperi ja Lady Gaga vaheline keemia veenis stuudiot projektile rohelise tule andma

“Täht on sündinud” uusversioon oli Bradley Cooperi jaoks kirglik projekt, kuid Warner Bros. juhtkonna veenmine, et nad annaksid sellele rohelise tule, osutus keeruliseks, sest Cooper oli tegemas alles oma esimest filmi ja peategelane Lady Gaga, keda ta soovis kaasata, oli rohkem tuntud oma muusika- kui näitlejakarjääri poolest.

Seetõttu tegid Cooper ja Gaga juhtkonnale „proovietenduse“ ja kui see oli nähtud, nägi juhtkond kahe staari uskumatut keemiat ja olid veendunud, et projekti peab ära tegema.

Willie Nelsoni poeg õpetas Bradley Cooperile kitarri mängimist

Selleks, et õppida kitarri mängima ja end filmis muusikuna kehastuda, kohtus Bradley Cooper aasta jooksul peaaegu igal õhtul Willie Nelsoni poja Lukas Nelsoniga. Nad käisid Cooperi keldris ja mängisid kitarri, kuni ta kitarrimängu omandas.

Filmi lavaesinemistel toetab Jacki (Bradley Cooper) Nelsoni bänd Lukas Nelson & Promise of the Real. Nelson on ka kaasautoriks paljudele filmis esinevatele originaallugudele.

Kontserdistseenide live’is filmimine oli Lady Gaga idee

Bradley Cooperi sõnul oli see Lady Gaga idee, et duo filmiks “Täht on sündinud” kontserdistseenid live’is. Gaga ütles, et tal oli kõrini sellest, et ta vaatab filme lauljatest, kus näitlejate suu maigutused ei lähe kokku filmis kuuldava laulja häälega, mida hiljem stuudios üle dubleeritakse.

Ainus võimalus seda vältida oleks salvestada laulmine tegeliku filmimise ajal. Antud idee nõudis järjekordset veenmist, sest see tähendas, et Cooper peaks läbima ulatusliku hääleõpetuse, et ka elava muusika esituses tema hääl hästi kõlaks.

Lady Gaga hoidis mälestuseks hulga filmi rekvisiite

Kuigi Bradley Cooper ütles juba algusest peale, et Lady Gaga oleks Ally rollis ideaalne, kujutati rollis ette ka paljusid teisi laulvaid näitlejaid, sealhulgas artiste nagu Shakira, Jennifer Lopez, Selena Gomez, Demi Lovato, Rihanna ja Kesha. Kui filmivõtteid lõpetati, säilitas Gaga mälestuseks hulga filmi rekvisiite. Nende hulka kuulusid Ally lüürikaga täidetud märkmik, Jacki särk ja Mr Bubble’i pudel vannistseenist.

Samuti oli see just Gaga idee lisada soundtrackil olevate laulude vahele dialoogikatkendeid filmist, et panna kuulaja uuesti filmikogemusse sisse.

 Paljud drag-queenide dialoogid olid improviseeritud

Stseenis, kus Jack läheb lava taha, et näha Allyt pärast tema esinemist drag-baaris, oli enamik dragqueenide dialoogist improviseeritud. Algses stsenaariumis ei olnud neil palju repliike ja põhirõhk oli just Jackil ning Allyl.

Kui aga stseeni hakati filmima, nägi Bradley Cooper, et drag-queenidel on otsekohene huumorimeel, mis lisab stseenile palju meelelahutust, ja julgustas neid mõningaid dialooge stseenide ajal improviseerima.

Filmis olev koer on Bradley Cooperi enda koer

Kui film esmakordselt kinodesse jõudis, osutus filmi üheks kõige populaarsemaks tegelaseks koer, kelle Ally Jackile kingib.

Filmis esinev koer on tegelikult Bradley Cooperi enda koer Charlie, kes sai oma nime Cooperi lahkunud isa Charles Cooperi järgi.

Ally suhe oma isaga on sarnane Lady Gaga omaenda isa suhtega

Ally suhe oma isaga, Lorenzoga, keda mängib Andrew Dice Clay, on kirjutatud nii, et see on sarnane Lady Gaga suhtega tema enda isaga.

Stseen, kus Ally räägib oma isale lugematutest kordadest, mil ta tema klaverit trepist üles kandis ja kõigist kordadest, mil ta istus koos temaga, kui ta laule kirjutas, peegeldab tegelikke mälestusi, mis Gagal on oma isast. Dice sai lõpuks rolli, kuid enne teda kaaluti samasse rolli ka Robert De Nirot, Ray Liottat, John Turturrot ja John Travoltat.

Esmane idee oli Clint Eastwoodi lavastatud film, eesotsas Beyoncé

Kui 2011. aastal alustati “Täht on sündinud” neljanda versiooni arendamist, oli Clint Eastwood määratud režissööritooli ja Beyoncé pidi peaosas mängima. Meespeaosa jaoks kaaluti mitmeid näitlejaid, sealhulgas Leonardo DiCapriot, Johnny Deppi, Will Smithi, Tom Cruise´i ja Christian Bale´i .

Filmi tootmine lükkus aga Beyoncé raseduse tõttu edasi ning lõpuks liikus Eastwood järgmiste projektide peale ja uusversioon jäi tegemata. See aga sillutas tee Bradley Cooperile, kes võttis selle filmi enda kanda, et teha oma režissööridebüüt.

Kui sina soovid ka näha, kuidas uus täht sünnib, siis sea end Eesti Vabariigi aastapäeval 24.02.2023 kell 20.20 TV3 Film lainele, et vaadata ühe Oscariga pärjatud armastuslugu „Täht on sündinud“.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close