fbpx
logo
logo
Esileht
Uudised
TV3-s alustab “Maskis laulja” uus põnev hooaeg!
14/10/2020

TV3-s alustab “Maskis laulja” uus põnev hooaeg!

Kevadel Eesti telepublikuni jõudnud „Maskis laulja“ võitis vaatajate südamed ning rahva rõõmuks toob TV3 juba 18.oktoobri õhtul kell pool kaheksa eetrisse teleshow teise hooaja. Ka seekord osaleb saates kümme tuntud inimest, kes esitavad uhketesse kostüümidesse maskeerituna kõigile tuntud hittlaule. Kes tunneb need hääled ära? Kes on parim laulja maski taga? Nii saatejuht Mart Sander, detektiivid Krista Lensin, Mart Juur, Brigitte Susanne Hunt, Kristjan Jõekalda kui ka vaatajad kodudes asuvad usinalt mõistatama, sest kümme erinevates eluvaldkondades tegutsevat armastatud staari vajavad paljastamist. Igal nädalal langeb üks osaline välja ja langetab maski. Alles siis saab avalikkus teada, kes on maskis laulja.

Uudisena võtab „Maskis laulja“ detektiivilaua taga uuel hooajal koha sisse ka Eesti rahva lemmik-telestaar Kristjan Jõekalda. „Maskis laulja“ tootja teleproduktsioonifirma Ruut produtsent Kaupo Karelson on väga rõõmus, et Jõekalda nõustus TV3 maskisaate meeskonnaga liituma: „Esiteks on Kristjan Jõekalda inimene, kellest kiirgab headust ja soojust ning lisaks sellele on ta intervjueerinud peaaegu kõiki Eesti tuntud inimesi ning seega sobib detektiivitöö talle imehästi.“ Jõekalda ise tunnistab, et uus amet on loomulikult väga põnev, kuid samas teeb ka veidi murelikuks. „Olen ju harjunud ise saateid juhtima ja teisi suunama, ent nüüd on kõik vastupidi, sest pean ootama, kuni saatejuht Mart Sander mulle sõna annab ja senikaua vait püsima – see on asi, millega ma pole varem kokku puutunud,“ kirjeldab ta. Samuti pelgab Jõekalda, et staaride hääle järgi tuvastamine võib osutuda keeruliseks. „Ilmselt on nad kõik meil „Kaks kanget LIVE“ saadetes külalisteks käinud, ent kahtlen sügavalt, kas ma neid hääle järgi ära tunnen. Hetkel võin silmade sulgedes kohe ja kindlalt tuvastada vaid kaasdetektiivi Mart Juure hääle…ja see on ka kõik,“ muheleb ta.

Lisaks „Maskis laulja“ pühapäevaõhtusele suurshow´le on sel hooajal TV3 esmaspäevaõhtutes kell 21 erisaated „Maski taga“, kus põnevust ja üllatusi pakuvad eksklusiivsed kaadrid lava tagant ning põhjalikumalt tutvustatakse inimest, kes eelmisel õhtul saate lõpus maski langetas ja oma isiku paljastas. Kui eriline väljakutse on saates osaleda? Kas osalemise saladust on keeruline hoida? Mida põnevat saateks valmistudes juhtub? Miks langetasid detektiivid just sellise otsuse? Need ja paljud muud küsimused saavad vastused uutes erisaadetes, mille toimetaja on Kirsti Timmer.

Tore on see, et ka „Maskis laulja“ teise hooaja kostüümikunstnikuna vaimustab kõiki oma fantaasia ja loominguga Liisi Eesmaa. Tänu temale astuvad vaatajate ette kümme uut tegelast: Fööniks, Ilves, Draakon, Kalevipoeg, Polaarhunt, Liblikas, Kärbseseen, Saturn, Sebra ja Tulnukas. Põnev on teada, et Liisi Eesmaa poolt „Maskis laulja“ avahooajaks loodud kostüümid elavad oma elu edasi lõunanaabrite lätlaste maskisaates, mille lätikeelne nimi on „Balss maska“. Läti teletegijad on eestlaste maskidega väga rahul, kuigi lisaks Vanapaganale, Lillele, Pilvele, Putukale, Silmamunale, Lõvile, Jonnipunnile, Sõdalasele, Jäärale ja Rotile on neil ka endi loodud kaks lisategelast Riia ja Varblane. Mõned Eesti maskid on Lätis saanud teise nime, näiteks Rott on Diskohiir ja Vanapaganast on saanud Kurjus.

 

Kostüümikunstnik Liisi Eesmaa oli valmis kümne uue tegelase kostüümi kirjeldama ning jutu sees ka salapäraste osalejate kohta vihjeid jagama.

FÖÖNIKS

Pikkade peenikeste jalgade ja võimsate tiibadega Fööniksi loomistöö oli keeruline ja aeganõudev. Tiivad kaaluvad üle kümne kilo ning nende laius on ligi 2.5 meetrit. „Kui osalejal on kontsad all ja tiivad üleval, on Fööniksi kõrgus 3 meetrit ning võin kinnitada, et TV3 majas pole nii kõrgeid ja laiu koridore, kus saaks selle kostüümiga vabalt manööverdada,“ märgib Liisi.

LIBLIKAS

Õrn ja käsitsi maalitud tiibadega Liblikas valmis tänu suunale, mille andis kostüümi sisse peituv staar. „Märksõnad olid „naiselik, kuid kelmikas“  ning neist kooruski välja kogu Liblika karakter, kusjuures esialgu oli plaanis teha hoopis ööliblikas. Siis aga leidsin kauni kanga, millest sai kere ning sobivad tiivad sai juurde maalitud,“ kirjeldab Liisi Eesmaa.

POLAARHUNT

Liisi sõnul teadis ta osalejaga kohtudes kohe, et teda sobiks iseloomustama kas täiesti valget või hõbehalli tooni kostüüm. „Esimene mõte oligi, et võiks olla hunt, kuid mitte lihtsalt tavaline, vaid Polaarhunt, sest sellega sobib sportlik, liikuv ja võitlejahingega inimene.“ Polaarhundi lakaks on 60 vildist oga.

SEBRA

„Sebra sees on peidus piisavalt nö monokroomne tüüp, kellele sobib must-valge kostüüm. Lisaks on just see värvigamma seotud asjaga, mida ta oma töös kasutab,“ vihjab Liisi.

KALEVIPOEG

Kostüümikunstniku kinnitusel on Kalevipojaks lõbus, siiras ja sportlik osaleja, keda Eesti rahvas väga armastab ning nõnda sündiski mõnus eepiline tegelane, kes on stiilselt moderniseeritud.

TULNUKAS

Tulnuka loomisel kasutati erilist silmakonstruktsiooni, mis võimaldab monosilmal keerata sinna, kuhu osaleja pöörab. Tulnuka kuju on ligi 2 meetrit kõrge, selle sees on tühja ruumi ning ventilaator, et õhk ringi liiguks, sest plastmassist kest muudab kostüümis viibimise muidu võimatuks.

DRAAKON

„Draakoni puhul mõtlesin, et see kostüüm peaks olema väga võluv, maagiline ja nõiduslik, kuid samas tugev,“ selgitab Liisi. Lisaks suurele maskile ja võimsatele silmadele on Draakonil eriline torujas sabaosa, mis keerleb nagu madu ümber osaleja keha.

KÄRBSESEEN

Kärbseseen on tegelane, kelle kohta annab Liisi põneva vihje: „Ka osalejal endal on väga tugev niidistik!“ Seene kübaraosa läbimõõt on üle meetri.

ILVES

Ühe osaleja puhul oli Liisi Eesmaal kohe selge, et temast peab saama kaslane: „Mõtlesin, et tiiger või panter, ent siis tuli mõte, et Ilves! Muide, staar ise soovis olla Ilves, kellel on kihvad ehk siis selline Ilves, kes on äge, ent veidi ka kuri ja mitte liiga nunnu.“

SATURN

Saturni kostüüm on uhke, müstiline ja küütlev. „Tõtt-öelda oligi see osaleja minu jaoks esialgu müsteerium,“ tunnistab Liisi. Saturni pea on valmistatud hiiglaslikust jõulumunast.

 

 

 

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close