fbpx
logo
logo
Esileht
Uudised
„Terminaator: Sünge saatus“ – neli fakti filmisaaga viimase osa kohta
19/02/2021

„Terminaator: Sünge saatus“ – neli fakti filmisaaga viimase osa kohta

Sel laupäeval, 20. veebruaril esilinastub filmikanalil TV3 Film ulmemärul „Terminaator: Sünge saatus“, mis on teadaolevalt kuulsa filmisaaga viimane osa. Kuna terminaatoritest on tehtud mitmeid filme ja sarju, siis tutvustame nelja faktiga, mida kuues film endast kujutab, keda seal näha võime ja kuhu see terminaatorite maailma ajaskaalal asetub.

James Cameron on tagasi

Legendaarne filmitegija James Cameron oli filmide „Terminaator“ ja „Terminaator 2: Kohtupäev“ üks kahest põhiloojast ehk lavastaja ja kaasstsenarist. Kord jäi ta Itaalias filmivõtetel palavikku ning nägi õudusunenägu, kuidas tulevikust saadeti teda tapma võitmatu robotmärtsukas. Sealt saigi ta inspiratsiooni eduka filmisarja loomiseks. Cameron tahtis 90ndatel teha ka kolmanda osa, aga filmi õigused müüdi ära ja lõpuks kaotas ta asja vastu huvi.  28 aastat hiljem on ta produtsendina tagasi filmisaaga juures, mis tema lavastajakarjääri taevasse lennutas.

Kuues osa on tegelikult kolmas osa

Ametlikult on „Terminaator: sünge saatus“ saaga kuues film, aga lavastaja Tim Miller otsustas vahepealseid osasid ignoreerida. „Terminaator: sünge saatus“ tegevustik toimub alternatiivsel ajateljel ning on „Terminaator 2: Kohtupäev“ otsene järg. Kuna terminaatorite maailmas on palju ajas rändamist, siis on täitsa usutav, et kolmandas, neljandas ja viiendas filmis toimunud sündmused hoitigi ära.

Ka Sarah Connor on tagasi

Kuna vahepealsed filmid ei olnud nii edukad kui esimesed, otsustati naasta juurte juurde. Miller ja Cameron tahtsid tuua ekraanile tagasi legendaarse Sarah Connori tegelaskuju, aga ainult Linda Hamiltoni kehastuses. Cameron ja Miller kirjutasid kuuenda osa stsenaariumi spetsiaalselt naispeakangelase ümber. Hamilton oli näitlemisega peaaegu lõpparve teinud, kuid võttis siiski rolli vastu.

Terminaator on inimlikum

Filmis „Terminaator 2: Kohtupäev“ nägime, kuidas tulevane vastupanuliikumise juht, noor John Connor üritas Schwarzeneggeri tegelaskujule inimlikke kombeid õpetada. Kui popp väljend „Hasta la vista, Baby“ hakkas robotmehele külge, siis naeratamisest ei saanud kuidagi asja. Nüüd on pea 30 aastat möödas ja selgub, et Terminaator on selle aja jooksul inimkonnalt palju õppinud. Raudmehele on tekkinud eneseteadvuse ja südametunnistuse alge, ta on endale võtnud varjunime ning leidnud isegi töökoha!

Ulmemärul „Terminaator: Sünge saatus“ esilinastub sel laupäeval, 20. veebruaril kell 21.00 filmikanalil TV3 Film, mida näeb teleteenusepakkuja Home3 või suuremate kaablioperaatorite vahendusel.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close