fbpx
logo
logo
Esileht
Uudised
Mulgi mees nagu orkester
10/06/2019

Mulgi mees nagu orkester

Ei ole palju mehi, kellel on sama palju hobisid kui Viljandis elanikke. Üks selline aktivist on Viljandimaal sündinud ja elav Elmo Räbus – rattasportlane, kanuumatkaja, parameedik… Satelliitelevisiooni tehnikuna töötav mees on mänginud käsipalli, osalenud edukalt raievõistlustel ja end proovile pannud ka Alpide kõrgeimal mäetipul, Mont Blancil.

Peagi 50. aasta juubelit pidav Elmo on hinnatud kolleeg ja teeb spordis silmad ette ka palju noorematele meestele.

 

Kuidas Viljandisse sattusid ja miks siia pidama jäid?

Sündinud olen Mulgimaal, Õisul. Pärast Tihemetsa Tehnikumi võeti Saksa sõjaväkke. Seejärel tõi armastus Viljandisse ja siin olen elanud viimased 26 aastat. Hing mujale ei ihka – Viljandi on niivõrd ilus linn.

Milliste hobidega tegelenud oled?

Spordialadest olen proovinud paljusid erinevaid. Noorena käsipall, motokross, mäkketõus… Mõni aasta tagasi läbisime sõpradega 180km matkaraja ümber Mont Blanci. Viimastel aastatel pigem rattasport, kanuumatkamine, Võhandu maraton ja teised kohalikud alad.

Olen ka Punase Risti parameedik. Kunagi käisin koolitustel, nüüd koolitan teisi. Valgamaal olid päästeteenistusega koostöös Baltimaade õppused, kus imiteerisime rongiõnnetust. Viljandi järvejooksul hoidsin osalejate tervisel silma peal.

Metsatöö pole ka võõras. Olen raievõistlustel häid kohti saanud. Seal on siis sellised alad nagu puude täpsussaagimised, okste laasimine, mootorsae keti vahetus jms. Hiljuti võis ka Maamessil näha 12 meetrise puu langetamist nii täpselt, et sellega tabatakse tikku.

Teinekord on juhtunud, et oleks vaja kliendi juures mõni puu eest ära võtta. Kui võimalik, aitan.

Kust sa kõigi nende hobide jaoks energiat leiad?

Seda küsitakse tihti. Vastan ikka, et kui tegeleda endale meeldivate asjadega, siis pole erilist motivatsiooni vaja. Töörütm on ka paindlik, võimaldab mobiilsust.

Oled TVPlay Home (vana nimega Viasat) tehnikuna töötanud 15 aastat. Kuidas on „pilt“ selle ajaga muutnud?

Jah, esimesed 8 aastat pidasin ka arvestust, mitu antenni olen paigaldanud. Kuskil 6000 juures läks arvepidamine sassi. Pildikvaliteet on muidugi kordades tõusnud. Varem oli antenni paigaldamisi rohkem, praeguseks on see enamikel olemas. Praegu soovitakse rohkem teist või kolmandat digiboksi või internetiteenust.

Mis on kõige huvitavamad lood tööga seoses?

Töö viib mind Piusast Pärnuni. Olen paigaldanud antenne igasse võimalikku ja võimatusse kohta. Üks klient elas vanas vagunis, panin sinna külge. Olen ka kuuse tippu roninud antenni kinnitama.

Ükskord helistas klient, et signaali pole. Alles oli  lasknud naabrimehel uue antenni paigaldada.

Sõitsin siis kohale ja selgus, et see oli kinnitatud tuppa voodi külge.

Kas kõigi nende hobide kõrvalt jääb aega ka tugitoolispordiks?

Ikka. Pikkadel sõitudel on hea vabal hetkel mobiilirakendusest spordiülekannetele kaasa elada. Kusjuures see toimib üllatavalt hästi ka kehvema leviga kohtades. Lemmikud on ikka pallialad: jalgpall, korvpall, käsipall. Samas ka teised alad, kus eestlastele pöialt saab hoida nagu motosport ja kergejõustik.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close