fbpx
logo
logo
Esileht
Uudised
Krimidraama “Varaste kuningas” lainel: mis juhtus päriselt Hatton Gardeni varahoidlas?
20/12/2019

Krimidraama “Varaste kuningas” lainel: mis juhtus päriselt Hatton Gardeni varahoidlas?

”Varaste kuningas” põhineb Hatton Gardeni röövi uskumatul tõsilool, kus 77-aastane kunagine meistervaras Brian Reader (Michael Caine) paneb kokku bande eakatest vana kooli kurikaeltest, et toime panna ennenägematu pangarööv. Et see krimifilm esilinastub filmikanalil TV3 Film juba sel laupäeval kell 20, uurisime, mis Hatton Gardeni maa-aluses varahoidlas päriselt juhtus.

Murdvargad kasutasid ära seda, et 2015. aasta aprillis sattus lihavõttepühade ajale neli järjestikust puhkepäeva, mil paljud ümbruskonna ärid olid suletud. Väliselt ei olnud ühtki märki varahoidlasse sissemurdmisest, kuna sisenemiseks kasutati liftišahti. Seejärel läbistati tööstusliku trellpuuriga 50 sentimeetri paksune seifisein. Politseini jõudis esmane infot toimunust alles 7. aprillil, kuid turvakaamera salvestuste järgi pandi murdvargus toime juba 2. aprillil. Meedia pani videos nähtud meestele hüüdnimedeks hr Punapea, hr Tugev, hr Montana, hr Džentelman, Pikk Mees ja Vana Mees. 22. aprillil avaldas politsei fotod seifisisemusest ning sellest, kuidas kurikaeltel oli peamisest uksest mööda minnes õnnestunud siseneda.

Kokku langes varaste saagiks vara kuni 200 miljoni Inglise naela (237 miljonit eurot) väärtuses ning murdvargust kirjeldati kui Inglise õigusajaloo kõigi aegade suurimat.

Meedias spekuleeris, et 8. aprillil süttinud suur tulekahju lähedalasuvas metroojaamas võis olla seotud vargusega, et kuriteolt tähelepanu kõrvale juhtida, ent hiljem lükati see info ümber. Tulekahju sai alguse elektrisüsteemi rikkest ning ei olnud ühtki märki süütamisest.

19. mail 2015 arreteeriti 76-aastane Brian Reader, kes oli varem olnud seotud Brink’s-Mat röövi kohtuprotsessiga. Novembris esitati süüdistused Carl Woodile, Willian Lincolnile, Jon Harbinsonile ja Hugh Doylele. Kolm aastat pärast röövi võeti kinni ka 57-aastane Michael Seed.

2016. aastal mõisteti neljale jõuguliikmele 7-aastane vanglakaristused, viies pidi vanglas veetma 6 aastat ja kuues sai tingimisi 21-kuulise vanglakaristuse koos rahatrahviga. Jõugu juht Brian Reader pääses 6 aasta ja 3 kuu pikkuse vanglakaristusega. Kaheksas mees Jon Harbinson mõisteti õigeks.

2018. aasta jaanuaris andis kohus välja varastatud vara konfiskeerimiskorralduse, mille järgi pidid Collins, Jones, Perkins ja Reader maksma kamba peale 27,5 miljonit Inglise naela või veetma vanglas lisaks veel 7 aastat. Perkins suri juba kuu hiljem, kuid Jonesile ja Collinsile määras kohus tublisti lisa-aastaid selle eest, et nad kogu röövsaaki ei tagastanud. Kohtus selgus, et 7,6 miljonist naelast oli Collins tagasi maksnud vähem kui 10%. Selle aasta 15. märtsil määrati 10-aastane vanglakaristus ka viimasena arreteeritud Michael Seedile.

Krimidraamale “Varaste kuningas” (2018) saab kaasa elada juba sel laupäeval, 21. detsembril kell 20 kanalil TV3 Film, mida näeb teleteenusepakkuja Home3 (endine Viasat) või suuremate kaablioperaatorite vahendusel. Jaanuar lõpus jõuab film ka voogedastusteenusesse Go3 (endine TVPlay Premium).

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close