fbpx
logo
logo
Esileht
Uudised
Kas inimesed kolivad koroonaviiruse tõttu maale elama?
18/05/2021

Kas inimesed kolivad koroonaviiruse tõttu maale elama?

Palju on spekuleeritud, kas koroonaepideemia võib jäädavalt muuta inimeste töö- ja elukorraldust ning motiveerida inimesi maale elama minema. Kuna Home3 satelliidi kaudu pakutav teleteenus ei sõltu kaabli ega mobiili levialast, levib Home3 teleteenus kõikjal Eestis – ka saartel ja kaugetes maapiirkondades. Kuna teenust kasutatakse nii linnas kui ka maal, annab see hea võimaluse andmete analüüsiks ja järelduste tegemiseks.

Kuivõrd linnades kipub koroonaviirus rohkem levima ning paljusid töid saab ka kaugtööna teha, siis kõlab loogiliselt, et inimesed taasavastavad maal elamise võlusid. Kuid mida ütlevad numbrid? Inimeste võimaliku ümberpaiknemise uurimiseks analüüsisime Home3 klientide anonümiseeritud andmeid, mis kajastavad uute klientide lisandumist.

Kõigepealt vaatame Eesti kolme suurima keskuse, Tallinna, Tartu ja Pärnu linna ning ümbritseva maakonna statistikat. Saame võrrelda, kui kiiresti lisandus kliente nendesse linnadesse ja neid ümbritsevatesse maapiirkondadesse koroonaeelsel ajal ja nüüd.

Hetkesisu koroonaeelse ajaga võrreldes on Home3 uute klientide lisandumine Tallinnasse aeglustunud 9%, Harjumaale on lisandunud aga 16% rohkem kliente kui varasemalt. Tallinn on sellega ainuke suurem linn, kus näeme miinusmärgiga muutust. Tartu linna on lisandunud 7% rohkem kliente kui enne, aga Tartumaa maapiirkondadesse lausa 46% rohkem kliente kui varasemalt! Pärnu linna on lisandunud tavapärasest 3% rohkem inimesi, aga maapiirkondadesse 12% rohkem. Sarnast tendentsi näeme ka kogu Eesti arvestuses – kui linnadesse on uusi Home3 kliente lisandunud 10% enam, siis maapiirkondadesse 20% rohkem kui enne koroonat.

Inimesed võivad suurtest keskusest kolida lähedalasuvasse asulasse, hoopis teise maakonda või juba maal elades sootuks linna kolimata jätta. Kõikide Eesti maakondade arvestuses on märgatavalt rohkem Home3 kliente lisandunud Tartumaale, Järvamaale, Põlvamaale, Valgamaale ja Ida-Virumaale – keskmiselt lausa 100% rohkem kui enne! Kasvu näitavad ka ülejäänud maakonnad – uute klientide lisandumise kiirus on statistiliselt oluliselt vähenenud vaid kolmes maakonnas.

Koroonaviirus ja kaugtöö kindlasti kõiki inimesi maale elama minema ei vii, aga nendest andmetest võib järeldada, et osa inimesi on siiski linnadest maale kolinud või linna kolimata jätnud. Samas peab silmas pidama, et see tendents võib olla mõjutatud ka teistest teguritest nagu Home3 müügimeeste ja tehnikute efektiivne müügitöö või inimeste suurem vajadus koduse meelelahutuse järele.

Tagasi
1 / 3
gallery img
close
next

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

close